Başkan Genç'e Ankara dan baskımı var?.. - Sakarya Medyası Başkan Genç'e Ankara dan baskımı var?..
Sakarya Medyası

Başkan Genç’e Ankara dan baskımı var?..

Trilyonlarla ifade edilen arazilerin, sembolik rakamlara ilgili Ak Partili siyasetçiye verilmek istenmesi…

Başkan Genç’e Ankara dan baskımı var?..

Söğütlü bu söylentilerle çalkalanıyor

 

Sakarya’ya en yakın ilçelerden biri olan Söğütlü de ilçesi yaklaşan seçimler nedeni ile eski defterlerin açıldığı ifade ediliyor.

Sakarya’nın en eski ilçelerinden olan Söğütlü’de yaklaşan yerel seçimler nedeni ile siyasi kulislerin ardı arkası kesilmiyor.

Küçük Söğütlü, Büyük Söğütlü

İlçenin ezelden buyana çekiştikleri bilinen iki bölgede yeniden siyasi kulisler yapılmakta. Küçük Söğütlü ve Büyük Söğütle kendi içlerinden çıkardıkları adayın belediye başkanı olması arzusundalar.

Bu kısır çekişme nedeni ile ilçede zaman zaman ciddi rahatsızlıkların yaşandığı biliniyor.

Ucuza arsa kapatmak…!

Diğer yandan, Söğütlü Belediyesine ait olan Maksudiye’deki arazinin bazı siyasetçilerin iştahını kabarttığı hatta bununla ilgili olarak Ankara’dan önemli kişilere Belediye Başkanı Hüseyin Genç’i arattıkları konuşuluyor.

Rivayete göre Trilyonlarla ifade edilen arazilerin, sembolik rakamlara ilgili Ak Partili siyasetçiye verilmek istenmesi ve bununla ilgili olarak Ankara’dan girişimlerde bulunulması ilçede iplerin gerilmesine neden oldu.

Diğer yandan arazinin, Maksudiye’deki köylülere verilmesi yanlısı olan Başkan Genç’in bunda da hüsrana uğradığı, kimi köylülerin araziyi değerinin altında almak istemeleri üzerine satışın dondurulduğu ifade ediliyor.

AK Partili Başkan

Söğütlü AK Parti İlçe Başkanı Adem Fidan’ın ilçeye gelen, siyasetçi ve özel ziyaretçileri teşkilatında ağırlamak yerine, OSB’de Ak Partili yöneticinin iş yerinde ağırlamak istediği, bu nedenle de farklı yorumlara sebebiyet verdiği konuşuluyor.

Gerek milletvekili, gerekse parti adına yapılan ziyaretlerde AK Parti Söğütlü İlçe Teşkilatı’nda yapılması gereken kabullerin, nedense OSB’deki fabrikalarda yapıldığı ve partililerin bu ziyaretten sonradan haberdar edildikleri ile ilgili kulislerin rahatsız edici olduğu dile getiriliyor.

NetGaste

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir