Bu açıklamalar Atasever'e hiç yakışmadı... - Sakarya Medyası Bu açıklamalar Atasever'e hiç yakışmadı...
Sakarya Medyası

Bu açıklamalar Atasever’e hiç yakışmadı…

Haberlisin’e yapmış olduğu açıklamalarda, İyi Partilileri üzdü ve yönetim kademesini de topa tuttu

Bu açıklamalar Atasever’e hiç yakışmadı…

Atasever’den İyi Partilileri kıran o açıklamalar…

BEKLENTİLERİ YERİNE GETİREMEYECEK
Hüsamettin Atasever partisinden istifa gerekçesini “Beklentilere cevap veremeyeceğini anladım. Risk almadan, milletin aradığı oluşumun oluşmadığını gördüğüm için istifa ettim” diyerek özetledi.

Atasever “Türkiye son dönemde ciddi bir siyasi sıkışmanın, ekonomik sıkıntının içerisinde. Mevcut hükümetin ülkeyi bulunduğu durumdan yukarı taşımayacağı görüldü. Millette bir beklenti oluştu. Parti kurulmadan ciddi bir kamuoyu oluşmuşken yapılan yanlışlarla umut ortadan kalktı. Bu oluşumun beklentiyi yerine getiremeyeceğini anladım” dedi.

RİSK ALMADILAR
İYİ Parti kuruluş aşamasındayken Meral Akşener hanımefendi ile görüşmelerimiz oldu. Kendisi kamuoyunun beklentisinin farkında olarak iddialıydı. “Ya Başbakan ya da babaanne olacağım” dedi. Ve nedenini kamuoyu araştırması verisiyle açıklamıştı. Açıkçası çok hoşuma giden bir durum olmuştu.

Yeni umut, yeni güç ve toplumun beklentisine karşılık verecek bir yapının içerisinde olacaktım. Ancak sonra gördük ki Koray Avcı kendi seçim bölgesini riskli görüp Ankara’dan, Ümit Akdağ Antep yerine Ankara’dan aday oldular. Teşkilatın en önemlisi isimleri risk almayınca beklenti de düştü”

DEVLET-MİLLET HERŞEYDEN ÖNEMLİ
“İYİ Parti’de vatan-millet sevdalısı herkesin tanıdığı isimler de dışarıda bırakıldı. Yusuf Hallaçoğlu, Özcan Yeniçeri, Mustafa Erdem gibi isimler ekarte edildi. Bende büyük beklenti ile kurulan bu oluşumun gelecek vaat etmediğini gördüm.

Kişisel olarak bir beklenti içerisinde değilim. Amma velakin vatanım ve milletime ışık olmayacak, umut vermeyecek bir yapıda durmanın da gayesi yoktu o sebeple istifa ettim.

Partiye geçiş sebebim ülkeme, milletime umut, ışık verecek bir yapıda yol yürümekti. Gelinen noktaya bakılırsa beklentileri karşılaması mümkün göremiyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir