Sakarya Medyası

Sakarya KYK kız yurdunda sıkıntılı saatler

Serdivan İlçesinde bulunan KYK’ya bağlı Sakarya Kız Öğrenci Yurdunda akşam yemeği sonrasında çok sayıda öğrenci ishal ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Yetkililerden yapılan açıklamada hastaneye kaldırılan öğrenci sayısının 40’ı geçtiği belirtildi.

Sakarya KYK kız yurdunda sıkıntılı saatler

2 ÖĞRENCİNİN DURUMU CİDDİ

Sakarya’nın Serdivan İlçesinde bulunan Kredi Yurtlar Kurumu’na bağlı Sakarya Kız Öğrenci yurdunda meydana gelen olayda, iddialara göre akşam yemeği yiyen öğrencilerden birçoğu yemekten 20 dakika sonra rahatsızlandı.

Çok sayıda öğrenci yakınları ve ya arkadaşlarının araçlarıyla hastanelere başvururken yurda çağırılan 112 ekipleri 10 öğrenciyi Toyotasa Acil Yardım Hastanesine sevk etti. Hastaneye kaldırılan öğrencilerden 2’sinin durmunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Hastane yetkililerinden alınan bilgilere göre gıda zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan öğrencilerin sayısı saat 22:00 itibariyle 40’ı geçtiği belirtildi.

Hayati tehlikesi bulunmadığı öğrenilen öğrencilerin tedavilerinin sürdüğü öğrenilirken KYK İl Müdürlüğü tarafından konuyla ilgili olarak bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan hastanede müşahede altına alınan öğrencilerin yanında hiçbir KYK personeli olmaması dikkatlerden kaçmadı.

“DAHA ÖNCEDE YAŞANMIŞTI”
Zehirlenen sınıf arkadaşlarını görmek için hastaneye gelen Sakarya Üniversitesi öğrencisi Emre Parlak, “KYK’da kalan arkadaşlarımız zehirlendiler bugün bizde hastaneye geldik.

Daha önce de yaşanmıştı bu olaylar, sadece bu KYK yurdu değil diğer birçok yurtta da böyle sıkıntılar yaşanıyor. Ucuz yemek vereceğiz diye insanların sağlığıyla oynuyorlar.

Denetim ve sağlık kontrolleri düzgün yapılmadığı için sürekli böyle problemlerle uğraşıyoruz.

Fiyatı artacaksa artsın ama insanların sağlığıyla oynanmasın” ifadelerini kullanırken birkaç gün önce bazı öğrencilerde KYK’da çıkan yemeklerin içinde böcek olduğunu belirterek sosyal medya hesaplarından duruma tepki göstermişti.

Kaan Oktar

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
sanalbasin.com üyesidir