74 YILDIR DEVAM EDEN HÜRRİYET MÜCADELESİ SİYASET

74 YILDIR DEVAM EDEN HÜRRİYET MÜCADELESİ

74 YILDIR DEVAM EDEN HÜRRİYET MÜCADELESİ

Demokrat Parti (DP) Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül , partisinin kuruluşunun 74. yıl dönümüne ilişkin, yazılı açıklama yaptı.

Ergül" Bugün, 74 yıldır yorulmadan, yılmadan devam eden hürriyet mücadelesinin, mücadelemizin, bizden sonra da sahiplenilecek demokrasi davasının ateşinin yandığı, ateşimizin yandığı gündür.

7 Ocak 1946’da kurulan Demokrat Parti, kuruluşu ile Türkiye’ye ‘yeni bir rota’ çizmek noktasında en ciddi iradeyi ortaya koymuştu. 

Demokrasi tarihimizde demokrat misyonun siyasal temsilcileri her zaman milletten yana, haklıdan yana tavır almışlardır.

Bizler 74 yıldır, adalet dedik, demokrasi dedik, hürriyet dedik, demeye de devam edeceğiz. Adı ak olan bir partinin adalet adına, hürriyetler adına, demokrasi adına yaşattığı karanlığı ilkelerimiz ve büyük Türkiye idealimizle aydınlatacağız.

Siyasetin içerisinde inişler ve çıkışların olduğu bilinciyle, kurucu irademizin ortaya koyduğu ruha, fikriyata, temel değerlere, abide şahsiyetlerimizin ortaya koyduğu hizmetlere bağlı kalarak hiçbir zaman yılmayacağız.

Genel Başkanımız Afyon milletvekiliniz Gültekin Uysal’ın katılımıyla Aydın’da Hidayet sayın Kültür Merkezinde etkinlik düzenlenecektir "dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz