75.Yıl Cumhuriyet’ten Hastalara Anlamlı Proje YAŞAM

75.Yıl Cumhuriyet’ten Hastalara Anlamlı Proje

75.Yıl Cumhuriyet’ten Hastalara Anlamlı Proje

Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün başlattığı “Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor” projesi kapsamında 75 Yıl Cumhuriyet Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri Alandüzü Mahallesinde yatağa bağımlı hastaları ziyaret ederek, vatandaşların kişisel bakımlarını gerçekleştirdi.

 

Alandüzü Mahalle Muhtarlığının yardımlarıyla belirlenen hastaları ziyaret eden 75. Yıl Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri yatağa bağımlı hastalara kişisel bakımlarını gerçekleştirirken, onlarla güzel bir gün geçirdiler.

 

“Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor” projesinde Meslek Liselerinin Hizmet Alanlarını tanıtmak kapsamında, öğrencilerimize empati yeteneği kazandırmak, insan sevgisini aşılamak, yardımlaşmayı, paylaşmayı, saygı bilincini oluşturmak ve özellikle derslerde edindikleri teorik bilgilerini uygulamaya geçirmek amaçlanıyor.

 

75. Yıl Cumhuriyet MTAL öğrencilerinin ziyaretlerinde bilinçli ilaç kullanımı hakkında bilgilendirme yapılırken, beslenme ve hijyen eğitimi, yaşamsal bulgularını takip etme ve önemini anlatma, onları sevindirecek maddi ve manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde imkanlar ölçüsünde yapılması hedefleniyor.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş, 2023 Eğitim Vizyonunda yer aldığı üzere mesleki ve teknik eğitimin her alanda güçlendirilmesi ve etkin hale getirilmesi noktasında çalışmaların devam ettiğini belirterek, “Meslek Liseli Öğrenciler Ailelerle Buluşuyor” projesinin meslek liselerimizi tanıtmak anlamında çok önemli bir görev üstlendiğini ifade etti. Durmuş, projede yer alan öğrenci, öğretmen, okul yöneticisi ve projeye destek veren herkese teşekkür etti. 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz