ABD'NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ "ILIMLI TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ" GÜNCEL

ABD'NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ "ILIMLI TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ"

ABD'NİN YENİ TÜRKİYE PROJESİ

ABD'nin öncelikli hedefi, Türkiye'yi Rusya-Çin ekseninde hareket etmesini engellemek. Asya ittifakını dağıtıp, Çin'i frenlemek. Rusya ve Çin'i yavaşlatmada, Türk'leri kullanmak istiyor. Türk'leri kullanmanın en hızlı yolu da, ABD'nin "Türkçü" olmasıdır.

ABD, şeytan gibi her kılığa girer. Suriye'de "Sünni" olur mesela.  Ajanlarına "Esad'ın gitmesi gerek çünkü Esad Şii'dir" dedirtir. Bir bakarsınız cübbeli-sarıklı tipler ekranlara çıkmış, "Esad sünnileri öldürüyor" diyorlar.

ABD için "Kürtçü" olmak, "Sünni" olmak, "Türkçü" olmak, coğrafyalara göre değişir. Yemen'de, Suriye'de "Sünni", Irak'ta, Suriye'de, Türkiye'de  "Kürtçü", İran'da, Rusya'da, Çin'de ise "Türkçü" olmuş.

"Ilımlı İslam'cı" ABD, şu günler, "Ilımlı Türkçü" oluvermiş. Dilinde "Uygur Türkleri"ni düşürmüyor. Bilmeyen de der ki "Uygur Türkleri'ni koruyor". Uygur Türkleri'nin bir  çakma kadın lideri var. İsmi lazım değil!

Bu kadını ABD'de yaşatıyor. İstediği zaman, kullanıyor. "Gülen Nursuzlar"ı kullanması gibi. Bu kadının, Bush ile mutlu mesut resimleri var. Bazı Uygur Türk dernekleri var  mesela, dernek başkanları, "PKK söylemlerine" sahipler. 

ABD, Uygur Türkleri'ne "radikal İslam"ı da bulaştırdı.

Çok sayıda "militan" bugün Suriye'de, "Esad'ı devirmeye çalışıyor!"

Bir yandan Uygur Türkleri'ni Çin'e hedef yaparken, öte taraftan Türkiye'yi Çin'e karşı manipule ediyor. Hedefi, Türkiye'nin Çin ile olan ilişkilerini baltalamak. 

Çin'in Uygur Türklerine baskıları olmadı mı?

Tabiki de var. Çin'in bu konuda sicili bozuk, Çin'i aklamak mümkün değil. Asimilasyon ve hatta soykırıma varan, uygulamaları söz konusu... Uygur Türkleri'nin sahip olduğu kaynaklar, topraklar, hemen hepsi sömürülüyor ve işgal altında... 

Uygur Türkleri candır. Uygur Türkleri, her Türk için Kürşad'tır. Amma velakin, Türkiye'de ABD'nin çakma Kürşad'ları var.

Daha önce de söylemiştim, tekrar edeyim, ABD için yeni konsept Türkiye'nin başına çakma bir "Türkçü" getirmek. Bununla hem Türk'ün Kürt ile yarışımı sağlanacak hem de, Türkiye'de estirilecek "Ilımlı Milliyetçilik" ile Rusya'nın hem de Çin'in yavaşlaması sağlanacak.

ABD'nin "Ilımlı" ve "Siyasal" İslam'ları, Türkiye'de  ve Müslüman coğrafyada nasıl kullanıldı ise "Ilımlı Türkçülük" ile Türk dünyasında, Türk coğrafyasında aynı şekilde kullanılacak. Müslüman dünyaya bakıp ibret almamız gerekir. Aynı kötülükleri, şuan huzur içinde olan, Türk dünyasına bulaştıracaklar.

"Ümmetçi" lider ile BOP'a sokulan Türkiye, şimdi "Türkçü" bir liderle ateşe sokulmak isteniyor.

ABD, İslam'ı kullanıyor diye nasıl Müslümanlığı terk gerekmiyorsa, milliyetçiliği kullanması karşısında da, elbette milliyetçi olmaktan vazgeçmek doğru değil. 

Müslüman da olacağız, milliyetçi de...

ABD'nin içimize "İslam" diye soktuğu batıla kızıp, İslam'dan soğuyan milyonlar var şimdi. İşte ABD'nin bir istediği sonuçta bu... 

"Esad halkını öldürmüyor!" dediğimizde, içimizdeki ABD bize hemen "Şii" damgası yapıştırmış, "Siz Şii oldunuz!" demişti.

Çin'in Türkiye ile ciddi bağlantıları var bugün. İstenen noktada değilse de "Çin'de bugün Türklere zulüm yok" dediğimizde, bizlere hemen "Çin'ci" diyecekler. Rusya, bizim tezimizi kullanıyor, Rus vekillere "Ne Mutlu Türküm Diyene" dedirten biziz, içimizdeki Amerika bizlere "Rusçu" dedi.

Biz ne "Çin'ci", ne "Rus'çu" hiç olmadık, hep Türk olduk, hep Türk kaldık...

Fakat birileri nasıl "İslam'cılık" yaparak ABD'ci oldularsa, yine başka birileri "Türkçülük" yaparak Amerikan'cılık yapıyor ülkede, haberiniz olsun. 

Çin ile iyi ilişkiler içinde olduğumuzda mı Uygur Türkleri'ne faydamız olur yoksa, kötü ilişkiler içinde, olduğumuzda mı?

Akıl var, mantık var!

Geçenlerde "Çin'deki zulmü araştırmak için" mecliste, bir araştırma önergesi verildi. İyi Parti, CHP ve HDP, "EVET" yönünde oy kullandılar. AKP "Hayır" dedi, MHP "çekimser" kaldı. Bu fotoğraf bile özetliyor bazı şeyleri...

ABD, sosyal medyada ve partilerde... Kime ne zaman ne yaptırtacak, belli olmuyor. HDP'liler ülkemizde "Kürtçü" iken, Çin'de Türkçüler!

ABD, 'Uygur Türk'ü ile Kanal'ı örtüyor, görmüyoruz bile... ABD, ülkemizi "soykırımla" suçladı. Bu "Türkçü" kardeşler, ne tepki koydular ABD'ye? 

Hiç.

'Yaptırım' ABD'den, tepki Çin'e!

Uygur balonunu CIA şişiriyor!

Gerçek milliyetçi kardeşlerimize elbette sözümüz olamaz. Ama artık ne ABD Müslüman'ı olalım, ne ABD Türk'ü. 

Yeter!

Peygamber Müslüman'ı ve Atatürk Türk'ü olalım, lütfen. Oğuzkağan Türk'ü olalım. "Gökkubeyi çadır, güneşi bayrak" yapalım. Çin'in, Türkiye ile olmaya ihtiyacı var. Türkiye'nin de Çin'le olmaya.

Rusya ve Çin de, etrafında ve içinde yaşayan Türklere karşı insan haklarına saygılı, bir tutum içinde olmaları gerekir. İçimizdeki ABD'nin bizi kendilerine hasım yapmaması için bile olsa, çok dikkat etmeleri gerekir.

Türklerle iyi geçinerek, asıl bu iki ülke, ABD'nin oyununa gelmemeli. Rusya bunu başardı, Çin'in de başarması gerek. Eski yanlışlara düşerek, İpek Yolu'nda ilerleyemez. Türk'ü yiyemez Çin, boğazına hamsi kılçığı gibi oturur.

"Türk'e kefen biçenin, ölümü berbat olur". "Bir Türk Dünya'ya Bedel"dir. Nüfusun milyar olsa, bir halt olmaz. Mete Han, bizim atamız, akıllı ol!

Yusuf Karaca Yeni Mesaj

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz