ABD'YE KARŞI GİZLİ ŞİA SÜNNİ İTTİFAKI TÜRKİYE VE DÜNYA

ABD'YE KARŞI GİZLİ ŞİA SÜNNİ İTTİFAKI

ABD'YE KARŞI GİZLİ ŞİA SÜNNİ İTTİFAKI

Amerika ilk darbeyi Milli Paralarla ticaretten, ikinci ve son darbeyi ise, Şii - Sünni gizli ittifakından alacak ve Ortadoğu'da işi bitmiş olacak...

İran, intikam yeminini tuttu, Irak'taki  ABD üslerine, füzeler yağdırdı. İran halkının yüksek tansiyonu, böylelikle düşürülmüş oldu. ABD İran'a vurdu, İran da ABD'ye, buraya kadar tamam... 

Bundan sonrası önemli;

Eğer ABD İran'a karşılık verirse, artık savaş durdurulamaz. İran ile ABD'nin gücü mukayese kabul etmez ancak savaşı kazandıran, sadece silah gücü değil. ABD, İran'ı dümdüz edebilir ama savaşı yine kazanamaz.

Bölgede birikmiş ABD düşmanlığı bir anda, İran'ın yanında yer alamaya dönüşebilir. Bunu, İran yanında savaşmak anlamında söylemedim. Mesela Türkiye, İran'ın yanında yer almasın ama ABD'ye de destek vermesin.

Türkiye'nin "tarafsız" kalması dahi, İran'a  örtülü bir destektir. Kürecik ve İncirlik kapatılırsa, hem ABD hem İsrail için, şoke edici olur. Ayrıca ABD saldırısı, İran'ı kendi içinde birleştirdiği gibi Müslüman coğrafyada da "Şii-Sünni" birliğini sağlayabilir.

ABD için, bundan daha kötüsü düşünülemez. İsrail'in kendini güvende hissetmemesi kadar, ABD'yi perişan edecek, başka bir durum olamaz. İşin aslına bakarsanız ABD, ilk darbeyi "milli paralarla ticaret" olayında yedi.

Bu kadar gözünün kararması da, yıkılışını görüyor olmasından. "Milli Para" darbesinin açtığı yarayı hiç bir füze açamaz. Hiçbir ordu, bu kadar zarar veremez. Esasen, ABD yıkılıyor. "ABD'siz olmaz" diyenler, İran'ın onurlu duruşuna bakıp, biraz ibret alsınlar.

ABD, bizi o kadar aşağıladı, buna rağmen sesimiz çıkmadı. Bir tane bile üs kapatmadık. 15 Temmuz'da o kadar insanımızı şehit verdik. Askerlerimizin başına "Çuval" geçirildi. Komutanlar zindanlarda öldüler. 

Bizim Kozinoğlu, yüz tane Süleymani'ye bedeldi. 

İntikam aldık mı? 

Ne intikamı!

Halen ABD'den "tehdit" yiyoruz.

İlk "çuval" olayında, o askerlere "size ölmeyi emrediyorum!" telefonu edilseydi, bugün çok farklı bir Türkiye vardı. İlker Paşa, Kozmik Oda önünde silahını, çekip geleni vururum deseydi, "Çval" yırtılırdı.

Bugün Başbuğ ne yazsa, boş! 

Neyse.

Yani ABD'nin bir ülkeye saldırısı açıktan da olur, kuklalarıyla da. İran'a yaptığı saldırı ile Türkiye'ye yaptığı saldırı arasında fark yok. İçimizdeki "beyinsizler" İran misillemesi karşısında ne derler acaba...

İran füzeleriyle ateşlendiler mi acaba!

Öyle ya, ABD'nin füzeleriyle içleri "serinleyenler", İran füzeleriyle ateşlenmişlerdir!

İran, bizimkilerin tanrısını dövdü!

ABD'yi vurunca kıyamet kopmuyormuş!

"İran hiç bir zaman Batı ile savaşmadı" gibi ipe sapa gelmez laflar edenler, görsünler, İran, ABD ile savaşıyor. İran, İsrail'le savaşıyor. İran'ın Batı'ya sınırı yok ki, Batı ile savaşsın embesil!

İsrail kurulduğundan beri İsrail'le savaşıyor. 

Sen ise İsrail'i Kürecik'te İran'a karşı koruyorsun!

Utan, bari konuşma!

ABD yalnız kalacak!

Sevinmek için erken, kabul ediyorum. Belki de ABD, gece İran'a bombalar yağdıracak, bilemiyoruz. Fakat ne olursa olsun, bir milletin gururuyla oynanamaz.

Ölümden öte köy yok!

"İran intikam yemini ederek kendini bağladı, yanlış yaptı" demiştim, dünkü yazımda. "İran'ın intikam almasını ABD istiyor" demiştim. Halen bu düşüncedeyim, intikam almada aecele etmemeli, duygusal davranmamalıydı. 

Neyse olan oldu!

Halktan gelen, o baskı ve tazyik de başka türlü, azaltılamazdı. İş burada kalırsa, yeter. ABD vurdu, cevabını aldı. Bu da ABD'nin karizmasını çizdi. ABD zor durumda, bence kendi içlerinde parçalanacaklar.

İran'la savaşsalar olmaz, savaşmasalar olmaz. 

ABD ikinci kez vurmazsa, Trump gider. Vurması da kolay değil. Şundan kolay değil. ABD, onca gücüne ve silah donanımına rağmen, hiç bir ülkeyle kafa kafaya savaşamaz.

ABD, Suud'u kullanır, Barzani'yi kullanır. Ekonomik kaos ve iç karışıklık çıkartır. Ama şimdi sıcak çatışması gerekiyor. Çünkü bunu kendi başlattı. İsrail için, yahudi desteğini arkasına almak için yaptı.

Prof. Dr. Haydar Baş'ın, Süleymani suikastinin arkasından yaptığı "ABD, Ortadoğu'da bitmiştir" tarihi değerlendirmesi, bence bir miladtır. ABD, her geçen gün mevzi kaybedecek. Irak'tan çekilecek, ardından, Suriye'den çekilecek...

Her şey, Türkiye ve İngiltere'nin tavrına bağlı. Erdoğan, ABD'ye gizli-açık desteğini kessin, ABD hiç bir şey yapamaz. ABD'nin gücü, bizim omuzlarımızda olmasından. ABD'ye Avrupa ülkeleri dahi yardım etmeyecektir. 

ABD, İran konusunda yalnız kalacak.

Yalnız kalması ABD'yi, provakatif bir eyleme yönlendirebilir.

Gerektiğinde kendini sokan akrep ruhlu bir devlettir ABD. İkiz kulelerine saldırıp, dünyayı Irak ve Afganistan'ın işgaline ikna etmedi mi?

Kendine çok büyük bir zarar vererek, İran'ın üstümne atar ve İran kendini dünyaya anlatamaz. Rusya, Çin ve Türkiye, İran'ın yanında durmaz, bu durumda. 

Olaya bir de bu açıdan bakarsak, İran'ın saldırıyı gizliden değil böyle açıktan yapması ve sınırlandırması, iyi oldu. Ardından "savaş istemiyoruz" demesi, dahiyanece...

Son olarak şunu söylemem gerekir ki, ABD aldığı dolar darbesi, yılanın ortadan ikiye ayrılmasıydı. Bundan sonra karıncalara kalsa, yılan yine ölür. İran, yılanın Ortadoğu'daki kuyruğuna darbeler indirdi. 

O yılanı kesen zülfikar, Baş'tan belli. 

Bunu da, aklınızdan çıkarmayın derim!

Yusuf Karaca / Yeni Mesaj

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz