Adada Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor YAŞAM

Adada Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor

Adada Yaz Etkinlikleri Devam Ediyor

Adapazarı Gençlik Merkezinde  Yaz Etkinlikleri  ve  AIESEC  (Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği ) projesi başladı. 

 

    Yaz Etkinlikleri ile  Gençlik Merkezlerine gelen 10-13 yaş arası gençlere hafta içi her gün  Kuran'ı Kerim , Değerler Eğitimi, Kodlama , Drama , Atıcılık,  Karikatür, İşaret Dili ve Yüzme gibi  çeşitli sosyal faaliyetler düzenleniyor.  Gençler, değerlerini öğrenirken  aynı zamanda kişisel gelişimlerine katkı  sağlayacak aktiviteler yapma fırsatı buluyorlar.

    Adapazarı Gençlik Merkezi ile AIESEC (Türkiye İktisadi ve Ticari İlimler Talebeleri Staj Komitesi Derneği ) arasında yapılan  “Dünya Bize Katılıyor projesi “gerçekleştiriliyor. Bu proje ile Hindistan , Pakistan , Çin , Brezilya, Fas gibi ülkelerden gelen gençler ile Sakaryalı gençler bir araya gelerek  gönüllülük projeleri yürütüyor.  Gençler kendi ülkelerini tanıtan kültür sunumları yaparken  diğer kültürleri  tanıma ve sosyal konular üzerine  sohbet ederek yabancı dillerini geliştirme imkanı buluyorlar.

   Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ; “ 2018-2019 Eğitim ve Öğretim sezonunun sona ermesiyle birlikte Yurtlarımızda ve Gençlik Merkezlerimizde açtığımız Yaz Akademileri ve Yaz Etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Tesislerimiz tüm öğrencilerimize ve vatandaşlarımıza açık. Geleceğe ışık tutan gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmanın gayreti içerisindeyiz ” şeklinde konuştu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz