ALANDÜZÜ'NDEN ARSA ALANLAR KARA KARA DÜŞÜNÜYOR GÜNCEL

ALANDÜZÜ'NDEN ARSA ALANLAR KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

ALANDÜZÜ'NDEN ARSA ALANLAR KARA KARA DÜŞÜNÜYOR

Sağlık camiası, siyasi ve iş dünyasının arsa kapma yarışına girdiği Alandüzü ile ilgili son gelişmelerin olumsuz olduğu konuşuluyor.


Sakarya’nın yaklaşık üç yıldır gündemini oluşturan 1000 Yataklı Şehir Hastanesi ile ilgili söylemlere Başkan Yüce’nin çıkışı damga vurdu. Kamuoyunda Yüce’yi tebrik eden de var, kınayan da…

 

Sakarya Kamuoyu üç yıldan buyana şehrin gündemine oturan Şehir Hastanesi ‘nin nereye yapılacağı ile ilgili spekülasyonlar devam ediyor.

 

Alandüzü’nde yapılsın mı?

Sakarya Sağlık Müdürlüğü camiasının Alandüzü ısrarı üzerine Bakanlık yetkililerinin bu bölgede keşif yaptıkları biliniyor.

Ancak bölgede hastane kokusunu alan iş dünyası ve bazı siyasilerin  arazi kaptığı dedikodusu hastane inşaatına başlanmasını geciktirdi.

Sağlık camiası, siyasi ve iş dünyasının arsa kapma yarışına girdiği Alandüzü ile ilgili son gelişmelerin olumsuz olduğu konuşuluyor.

 

Ekrem Yüce’den aykırı çıkış

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlık koltuğuna oturduğu henüz bir ay olmasına rağmen yaptığı çıkışlar ile gündeme gelen Ekrem Yüce’nin de hastane ile ilgili söylemleri Sakarya kamuoyuna bomba gibi düştü.

Yüce, Alandüzü Mahallesi’nde 1000 Yataklı hastanesinin yapımının uygun olmayacağını dile getirerek, Erenler İlçesi’nde inşasının daha uygun olacağını söylemesi şehirde gündem oldu.

Yüce’nin bu çıkışı ile Alandüzü Mahallesi’nde Şehir Hastanesi yapılacağı ümidi ile arazi yatırımı yapanların ciddi rahatsızlık duydukları konuşuluyor.

 

Yüce’nin işi mi?

Diğer yandan gerek arazi alan iş dünyası, sağlık camiası  ve siyasiler, gerekse kamuoyunda başkan Yüce’nin bu çıkışının uygun olmadığının söylenmesi ve çatlağın giderek büyümesi ciddi rahatsızlık olduğunu ortaya koyuyor.

 

Ranta göz yummamalı

Tüm bu gelişmelerin ışığında hastane ile ilgili Başkan Ekrem Yüce’nin yaptığı çıkışın rant çevresinde ciddi rahatsızlığa  neden olduğu görüşü hakim. Milletvekillerinin dahil olmadığı çıkış ile ilgili Sakarya Kamuoyu’nda  hastane ile ilgili rahatsızlığın rant paylaşımından kaynaklandığı ifade ediliyor.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Adalı6 Mayıs 2019, Pazartesi - 18.21

Hastane yeşilliklerin ormana yakın olmalı arifiyede olmalı ki bütün ilçelere eşit uzaklıkta olsun serdivana adapazarına erenlere yaptıgınız rant yeter artık

Esnaf3 Mayıs 2019, Cuma - 23.51

Tbr başkan herkesin rahatça ulaşacağı yer olsunn

Ümit zengin3 Mayıs 2019, Cuma - 20.58

Bencede erenler olması daha mantikli ulaşimi en azindan daha kolay olur

Alanduzulu3 Mayıs 2019, Cuma - 17.21

Bedavaya aldiklari gibi bedavaya satarlar

Murat3 Mayıs 2019, Cuma - 14.42

Eğer başkan yillardir yeri belli olan seçimden sonra hemen başlanacağını söylenen alanduzundeki yere yapmayip başka yere alınmaya calisilirsa inanin başka seçimde istanbul gibi Sakarya'da elden gider.

Ahmet idman2 Mayıs 2019, Perşembe - 22.06

Cok güzel bir sey yapmis baskan

Efrahim can2 Mayıs 2019, Perşembe - 18.09

Adamsın başkan

Muhalefet2 Mayıs 2019, Perşembe - 17.58

17 yıl sonra nihayetzengine kulak tıkayıp halkı duyan bir başkan geldi gelde elini öpme

Muat ilkis2 Mayıs 2019, Perşembe - 17.47

Olsunda rede olhrsa olsun amafirsacilra iyi okxu