ALİ Koç’tan Allah razı olsun SPOR

ALİ Koç’tan Allah razı olsun

ALİ Koç’tan Allah razı olsun

Gençlerin Her namazdan sonra Fenerbahçe kulübü Başkanı Ali Koç'a neden dua ettikleri belli oldu


Sonda yapacağım duayı baştan yapayım, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı sayın Ali Koç'tan Allah razı olsun.

----
Koç ailesinin samimi dindar bir aile olduğunu BTP Genel Başkanı Prof. Dr. Haydar Baş beyden birçok kere dinledik.
Hatta Vehbi beyin kızı, Ali Koç'un halası merhume Sevgi Gönül hanımefendinin, Meltem TV'de yayınlanan Prof. Dr. Baş'ın Haftanın Sohbeti programını hep izlediğini, hiç kaçırmadığını, birçok defa TV'yi bizzat arayarak Haydar Baş beye dua ettiğini biliyoruz.


Prof. Dr. Baş'ın izleyemediği programı varsa, hemen TV'yi arar, söz konusu programın kaset veya CD'sini istetirdi. Arkadaşlar hemen gönderirlerdi.
Prof. Dr. Baş, Sevgi Gönül hanımefendi ve Koç ailesindeki bu iman ve samimiyeti toplantılarında sık sık sitayişle gündem ederek hep dua ediyor. 


Çeşitli ortamlarda gençlerle buluştuğumuzda, caddede Fenerli izleyicilerimizle karşılaştığımızda Başkan Ali Koç'a yürekten dualar yapıldığına şahit oldum.
Bakıyorum o hafta Fener yenilmiş veya berabere kalmış… Ama dualar dillere pelesenk olmuş.
Neden diye sordum birkaç gence.Cevap ortak:

----
Ali Koç, Başkan oldu; Fener stadyumuna mescit yaptırdı. Yıllardan beri mescidimiz yoktu. Ali başkan geldi, çok güzel bir mescidimiz oldu.
Tribünlerin her bir tarafında tertemiz abdest yerleri yapıldı. Sıcak sular akıyor. Maça gittiğimizde şu soğuk günlerde sıcacık suyla abdestimizi alıp namazlarımızı kılıyoruz.
Başkan Ali Koç'tan Allah razı olsun.
Orta yaş grubu ve genç Fenerlilerin bu duası Ali başkana yeter.


Peygamber Efendimizin müjdesiyle ifade edersek; orada alınan her bir abdestin ve kılınan her bir namazın sevabından Ali Koç'un amel defterine büyük bir pay yazılacaktır. Hem de Fenerbahçe stadyumundaki o mescitte namaz kılanların sevabından hiçbir şey eksilmeksizin…

Bu da Allah'ın ikramı ve büyüklüğünün nişanesi. Başkan Ali Koç'a böylesi güzellikleryakışır. Zira Koç ailesi asil bir aile…
Anadolu insanı. Çalışkan. Mütevazi. Vatanperver. Samimi dindar. Atatürkçü. Ve Hacı Bayram-ı Veli hazretlerinin neslinden.

Merhum Mustafa Koç ve merhume Sevgi Gönül hanımefendinin cenazelerinde tabutlarına sarılan Kelime-i Şehadet yazılı kırmızı örtü Hacı Bayram-ı Veli emanetidir. 


Türkiye'nin böylesi dürüst, samimi, dindar, vatanperver, Atatürkçü, çalışkan insanlara çok ihtiyacı var.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Koç ailesinin bu asil tarafını hep dikkate aldı. Atatürk'ün Milli İktisat hamleleri sürecinde Koç ailesi büyük görevler üstlendi.


Bugün Türk ekonomisinin taşıyıcı ana omurgası Koç ailesidir.
Asya, Rusya, Çin, Hindistan ve BRICS üyesi 4 milyar nüfusluk ülkelerin Prof. Dr. Baş'ın Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sistemiyle şahlandığı yeni dünya düzeni sürecinde; geleceğin Türkiye'sinin Milli Ekonomi Modeli ve Milli Para sistemiyle yeniden inşası ve ihyasında Koç ailesi çok büyük hizmetler görecektir… Atatürk döneminde olduğu gibi.

Güzel insanlara hakkı teslim etmeyen bir toplum, er veya geç tüm haklarını kaybetmeye mahkûm olur.
Fenerbahçe stadyumuna açtığı mescit vesilesiyle bir hakkı teslim babından duamı yineliyorum:
Yüce Allah, FB Başkanı sayın Ali Koç'tan razı olsun… Ömrüne, gönlüne, rızkına bereketler versin.

Mehmet Emin Koç

http://yenimesaj.com.tr/fb-baskani-koctan-allah-razi-olsun-H1309728.htm

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz