Arifiye ‘de Yaz Kuran Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi. YAŞAM

Arifiye ‘de Yaz Kuran Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Arifiye ‘de Yaz Kuran Kursu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Trafik dedektifleri projesi kapsamında Arifiye Belediyesi konferans salonunda Arifiye ilçe Müftülüğüne bağlı yaz kuran kurslarında eğitim gören 439 öğrenciye Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik denetleme eğitim büro görevlisi polis memuru Murat ÜNAL tarafından Trafik eğitimi verildi.

 

Proğrama ilçe müftüsü Mehmet Türkoğlu,Müftülük yetkilileri ,Cami imamları ,Kuran kursu eğiticileri ve öğrenciler katıldı. Polis Memuru Murat Ünal Eğitimde öğrencilere ;Trafik Kurallarına uyma bilinci,Trafikte yaya önceliği bilinci,okul servis kuralları,güvenli oyun alanları,karşıdan karşıya güvenli geçiş yerleri ,emniyet kemeri önemi , bisiklet ve kaykay kullanma şekilleri hakkında bilgiler verdi. Eğitim sonunda öğrencilere Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya  İmzalı “Ailenin Trafik Polisiyim” Kimlik kartları ve Düdük dağıtıldı. Öğrencilerden ailelerini Trafik konularında denetlemeleri istendi.

 

Arifiye İlçe Müftüsü Mehmet Türkoğlu yaptığı değerlendirmede : ‘’  İnsan, en güzel şekilde yaratılan varlıktır. Yüce Allah Kur'an'da, "İnsanı en güzel şekilde var ettik" (Tîn, 95/4.) buyrulmaktadır. İnsan, aynı zamanda yeryüzünün efendisi ve yaratıcının halifesidir ki her şey onun için var edilmiştir.Alemlerin sultanı Peygamber Efendimiz , çarşı pazarın denetimi için hisbe teşkilatını kurdurmuştur.  Kurulan bu teşkilatın görevlerinden biri de çarşının trafiğini düzenlemekti.   Trafik kurallarına uymamak can, mal gibi değerlerin zarar görmesine sebep olmaktır. Bu bağlamda çocuklarımıza küçük yaşta trafik bilincinin aşılanması çok önemlidir.Çoçuklarımız bunu trafik kurallarına uyumu yaşam felsefesi olarak benimsemelidir.

 İnsanlarımıza trafikte empati kurma anlayışı telkin edilmeli, insanlara ve varlıklara zarar vermenin manevi sorumluluğu hatırlatılmalı    ve  yapılan her işin müspet ya da menfi ahirette bir karşılığı olduğu bireylere telkin edilmelidir. Böylesine güzel Trafik faaliyeti için Sakarya il Emniyet Müdürümüz Fatih Kaya beye teşekkür ediyorum.’’ Dedi

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz