ARSİADER'DEN ÇANAKKALE MESAJI GÜNCEL

ARSİADER'DEN ÇANAKKALE MESAJI

ARSİADER'DEN ÇANAKKALE MESAJI

başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve Yeni Zellanda’da hain bir terör saldırısında şehit olan dindaşlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Bugün 18 Mart ÇANAKKALE ZAFERİNİN 104. yıl dönümünü kutluyoruz.

 

Çanakkale destanının tüm kahramanlarını bir kez daha hürmetle, minnetle yad ediyoruz. ÇANAKKALE ZAFERİ ecdadımızın, Yedi Düvele meydan okuduğu, dönemin en güçlü ordularını mağlup ettiği, hafızalara kazanan şanlı bir destandır.

Çanakkale Zaferi, tarihi şanlı zaferlerle dolu bir milletin birlik ve beraberlik ruhu ile hareket ederek vatanını, hürriyetini, bizi biz kılan mukaddes değerlere hiçbir beşeri gücün zarar veremeyeceğinin sembolüdür.

Maddi tüm imkansızlıklara rağmen, vatan sevgisiyle atan iman dolu göğüslerin kahramanlığıyla kazanılan bu zafer, İstiklal Harbimizi de zafere ulaştıracak ruhun güçlenmesine vesile olmuştur.

Çanakkale’de birlik ve beraberlik ruhuyla kazanılan bu zafer , istiklal mücadelemizde ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda yolumuzu aydınlatmıştır.

Bizler de ecdadımız gibi vatan sevgisiyle atan iman dolu göğüslerimizle hariçteki düşmanlara karşı dahilde birlik ve beraberliğimizi muhafaza ederek hürriyetimizi, vatanımızın bölünmez bütünlüğünü 15 Temmuzda olduğu gibi korumalıyız.

Bu azim ve kararlılık sayesinde Allah’ın izni ile bu millet ne Çanakkale’de nede 15 Temmuz gecesinde kaybetti.

Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan olarak emanet eden tüm şehitlerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm kahramanlarımızı ve Yeni Zellanda’da hain bir terör saldırısında şehit olan dindaşlarımızı rahmetle, şükranla anıyorum. Ruhları şad, mekanları cennet olsun.

Arsiader Ynetim Kurulu adına

Sayın Fatih Yeter

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz