Artık onlar ‘’ Ailemin Trafik Polisleri ‘’ YAŞAM

Artık onlar ‘’ Ailemin Trafik Polisleri ‘’

Artık onlar ‘’ Ailemin Trafik Polisleri ‘’

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü ve Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen ‘’ÇoçuklarTrafik Eğitimi Projesi’ kapsamında Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Eğitim Büro Personeli Murat ÜNAL tarafından Adapazarı  Osmanbey İlkokulu öğrencilerine Trafik Eğitimi verildi.

Minik öğrencilerin trafik kurallarına uyma bilincini geliştirmek ve farkındalığı artırmak için yapılan Trafik Eğitimlerinde ,Okul Servisi Kuralları, karşıdan karşıya güvenli geçiş alanları,güvenli oyun alanları, bisiklet ve kaykay kullanmaşekilleri,Trafikİşaretleri,Trafik kuralları ce Yaya Önceliği Bilincinin oluşması konusunda bilgiler verildi.

Eğitim sonunda Öğrencilere  Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya imzalı  ‘’Ailemin ve Ülkemin Polisiyim’’ kartları dağıtıldı. Öğrencileri görevleri  anlatılarak , Ailelerinin Trafik kurallarına uymaları konusunda denetleyici olmaları istendi. Öğrencilerin yoğun ilgisiyle devam eden programda Okul Aile Birliği Başkanı Yadigar Kesim yaptığı açıklamada

;‘’ Trafik kazalarının önlenmesi konusunda eğitim ve öğretimin rolü büyüktür.Böylesine güzel bir organizasyon için Okul Müdürümüze ve İl Emniyet Müdürlüğümüze Teşekkür ediyorum ’’ dedi.

Adapazarı Osmanbey İlkokulu Okul Müdürü Tuğba TUNAR yaptığı değerlendirmede; ‘’Trafik bilincinin çok erken yaşlarda kazandırılması gerekmektedir.Bu çalışma ile öğrencilerde bir farkındalık oluşturuluyor ve Trafik Eğitimleri sayesinde bilinçli bir nesil yetişmektedir.Projenin hazırlanmasında ve uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim.’’ dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz