ASIL MAKSAT NE? GÜNCEL

ASIL MAKSAT NE?

ASIL MAKSAT NE?

Kamu hastanelerinin yıllardır bitirilememesinden dolayı, Sakaryalı hastalar, özel hastanelere mahkum oluyor...

Arifiye’de yeniden inşa edilen ancak müteahhidin bırakıp gitmesi sonucu inşaatı yarım kalan Toyota Hastanesi’nde belirsizlik sürerken, Serdivan’daki Hastanede yoğunluk her geçen gün artıyor. Yetkililer Hastane inşaatının acilen tamamlanması gerektiğine vurgu yaptılar.

Müteahhit kaçınca inşat durdu

Arifiye’de TEM Otoyolu kenarında buluna ve güney bölgelerinin yükünü hafifleten Toyota ilk Yardım Hastanesi inşaatında müteahhidin bırakıp kaçması sonucu inşaat durmuştu.

Mevcut yapısının yenilenerek daha da büyütülmesi kararlaştırılan Toyota Hastanesi inşaatının yarım kalması bölge insanı ve sağlık camiası için hiç de hoş olmadı.

Toyota Serdivan çok yoğun

Arifiye TEM kenarındaki hastane inşaatı nedeniyle Serdivan’da hizmet veren Toyota Hastanesi bölgede artan nüfus ve çevreden gelen hastalar nedeniyle ciddi yoğunluk yaşamaya başladı.

Acil serviste gündüz ve gece yoğunluk yaşaması Serdivan Toyota Hastanesi’nde sorunları da beraberinde getiriyor.

Tek çözüm inşaatın biran önce tamamlanması

Özellikle mesai saati sonrasında ciddi yoğunluğun yaşandığı Serdivan Toyota Hastanesi’ndeki en büyük sorun yatak kapasitesi ve alan yetersizliği.

Bu nedenle Arifiye TEM kenarında bulunan ve inşaatın tamamlanması halinde sağlıkta önemli rahatlamayı da beraberinde getirecek Toyota Hastanesi için yetkililerin aceleci davranmaları bekleniyor.

Çevre Şehircilik neden ağır davranıyor?

Bu arada müteahhidin bırakıp kaçması sonrasında yarım kalan Toyota Hastanesi ile ilgili yeni keşif yapılması gündemde.

Konuyla ilgili olarak inşaatı yarım kalan Toyota Hastanesi ‘nde eksik-gediklerin belirlenmesi ile yeniden ihale edileceği belirtilirken, Sakarya İl Çevre Şehircilik Müdürlüğü’nün bu konuda yapacağı tespitin önemine vurgu yapıldı.

Ancak aylar geçmiş olmasına rağmen Sakarya İl Çevre Müdürlüğü’nün bu konuda gerekli tespiti henüz yapmadığı ifade edildi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz