BABACAN'IN PARTİ HAMLESİ, MHP'YE YARADI SİYASET

BABACAN'IN PARTİ HAMLESİ, MHP'YE YARADI

BABACAN'IN PARTİ HAMLESİ, MHP'YE YARADI

Ali Babacan’ın liderliğinde kurulacak yeni partinin AKP’den kopmalar yaşatacağını düşünen Erdoğan’ın, MHP ile kurulan ittifakın daha da güçlenmesi gerektiğini düşündüğü ve Bahçeli’ye tekrar bakanlık teklifi sunduğu iddia edildi. Kaynak

ERDOĞAN'DAN MHP'YE 2 BAKAN

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin evine gerçekleştirdiği ziyaret ile ilgili flaş bir iddia gündeme geldi. Erdoğan’ın Bahçeli’ye 2 bakanlık teklifi ettiği ileri sürüldü.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Ankara'nın Çayyolu semtindeki evini ziyaret etti.

Bahçeli’nin evini ziyaret eden ilk siyasi lider olan Erdoğan’ın, Yüksek Askeri Şura toplantısı ve İYİ Parti 4. Olağanüstü Kurultayı’ndan önce bu ziyareti gerçekleştirmesi dikkat çekti.

İktidara yakın kaynaklar görüşmenin ‘ani’ geliştiğini, Cumhurbaşkanlığı’nın MHP’den daha önce randevu talep etmediğini belirtmişti.

KABİNEYE TAKVİYE

Görüşmenin önemli gündem maddelerinden biri de kabinede revizyon tartışmalarıydı. 24 Haziran genel seçimlerinin hem öncesinde hem de sonrasında MHP’den bazı isimlerin Erdoğan’ın kuracağı kabinede yer alacağı konuşuluyordu. Bahçeli ise “bizim bir beklentimiz yok” diyerek iktidara yanıt vermişti.

BABACAN ETKİSİ

Ali Babacan’ın liderliğinde kurulacak yeni partinin AKP’den kopmalar yaşatacağını düşünen Erdoğan’ın, MHP ile kurulan ittifakın daha da güçlenmesi gerektiğini düşündüğü ve Bahçeli’ye tekrar bakanlık teklifi sunduğu iddia edildi.  TBMM’de 49 sandalyesi bulunan MHP’nin bakanlık için yapılan teklifi milletvekilleri arasından tercih etmeyeceği konuşuluyor.

BÜLBÜL BAKANMI OLUYOR?

Ankara kulislerinden ilimize düşen bomba haberlere göre, Mhp Grup Başkan vekili ve Sakarya Milletvekili Muhammet Levent Bülbül'ün Bahçeli'nin talebi üzerine Bakan olacağı konuşuluyor...

Ak Patinin her seçimde tulum çıkarmasına rağmen bakan çıkartamayan ilimizde, Mhp'nin Sakaryalı bir ismi bakan yapacak kulis haberi bile gündeme bomba gibi düştü...

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz