BAKAN SOYLU AÇIKLADI: HAVAİ FİŞEK FABRİKASI KAPATILIYOR! GÜNCEL

BAKAN SOYLU AÇIKLADI: HAVAİ FİŞEK FABRİKASI KAPATILIYOR!

BAKAN SOYLU AÇIKLADI: HAVAİ FİŞEK FABRİKASI KAPATILIYOR!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sakarya'da meydana gelen havai fişek patlaması ile ilgili, "Bu fabrikanın buradaki çalışma iznini Sakarya Valiliği ilk önce askıya alacak ardından da iptal işlemlerini gerçekleştirecek." dedi.

İçişleri Bakanı Soylu, Sakarya'daki patlamada yaralanan 6 kişinin hastanedeki tedavisinin sürdüğünü söyledi.

İçişleri Bakanı Soylu, "Bu olayda kimin ihmali varsa gerekli işlem uygulanacak. Bu fabrikanın buradaki çalışma iznini Sakarya Valiliği ilk önce askıya alacak ardından da iptal işlemlerini gerçekleştirecek."  dedi.

İMAR İZNİ İPTAL EDİLECEK

Soylu şöyle konuştu:

"Burada iki türlü patlayıcı var. Birincisi depolarda var olan patlayıcılar. Depolarda var olan ve soğutulan patlayıcılar henüz oradalar. Esas ortak noktada olan ve bizim tahmini 16,5 ton olarak söylediğimiz patlayıcının 15 tonu patlatılmıştı. Bugün, yarın en geç tamamlanacaktı böyle bir olayla karşı karşıya kaldık. Diğer patlayıcılar oradaki depolarda hala.

Çevre ve Şehircilik Bakanımız hemen talimat verdi resen buranın bu konudaki imar izninin iptalini gerçekleştirmiş olacaklar. Böylece hakikaten son günlerde yaşadığımız hem Sakarya'yı üzen hem ülkemizi de insanlarımızı da derinden üzen bu meseleyle ilgili hem adli hem de idari soruşturmalar çerçevesinde çıkan sonuçlara yönelik nereye vardığımızı, nasıl bir adım attığımızı kamuoyuna arz etmeyi de kendimize bir görev olarak addediyoruz."

Adayorum

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz