BAŞKAN ADAYI UYGUR: DEĞİŞTİRMEYE GELİYORUZ!.. SPOR

BAŞKAN ADAYI UYGUR: DEĞİŞTİRMEYE GELİYORUZ!..

BAŞKAN ADAYI UYGUR: DEĞİŞTİRMEYE GELİYORUZ!..

Değişmeyen tek şey değişimdir sloganıyla hareket eden, Türkiye Taekwondo federasyon Başkan Adayı Yusuf UYGUR'dan yeni bir basın açıklaması geldi...

BAŞKAN ADAYI UYGUR'UN AÇIKLAMASININ TANAMI

Değişmeyen tek şey Değişimdir.
Güçlülerin adaletine değil, Adaletin gücüne inanan insanlarımıza ihtiyacımız var. Ben bugün güçlü olanın yanında olurum diyenler maalesef ileride de kaybetmeye mahkum olanlardır. Zamana ve mekana göre kayanların asıl amacının Taekwondo yu insanların gönlünde bir yerlere getirmek istediğine inanmıyorum. Birşeyleri değiştirmek için Siz kendinize inanmazsanız kimsenin size inanmasını bekleyemezsiniz.
1- Yakın çalışma arkadaşlarımı doğru bildiğini yeri geldiğinde her zaman söyleyenlerden seçeçeğiz.
2- Proje üretip bunu sadece sözde bırakmayarak takip edenler yetişecek ve yetiştirilecektir.
3- Özellikle kendini beğenmişlerden uzak durulacak kibirli olmayan. alçak gönüllü, mütevazi olması Başak dolu oldukça boynunu yere eğer düsturu olmazsa olmazımız olacaktır.
4- Bu onu destekliyordu diyerek araya fitne sokanları camiamızdan uzak tutucağız.
5- Çalışmaktan yorulmayacak ve takım çalışmalarında başarılı olanlar öncelikli tercihimizdir.
6- Her işi ehline teslim etmek ve Ehil sahibini kendisinden daha çok ön plana çıkarma gayretinde olanlar lider kişilerdir.
7- Öğrendiğini öğreten, öğrettiğini anlayan, alanın da kendini geliştiren ve halen öğrenmeye devam etmek temel felsefemizdir.
8- Üst kurul oluştularak istişare kurulu adı altında mutlaka Taekwondo da duayen olmuş hocalarımızı onure ederek bilgi ve birikimlerinden özellikle istifade edeceğiz
9- Taekwondo Siyah kuşak imtihanlarının tekrar gözden geçirilmesi sağlanarak kalitenin daha ön planda olması sağlanacaktır
10- Hayatını Taekwondo ya adamış fakat hasbelkader okuyamamış hocalarımıza fedakarlıklarından dolayı ayrıcalık verilecektir.
11- Antrenörlerimizi ekonomik açıdan kuvvetlendirmek için hareket edilerek gerçek manadaki hocalarımızın daha başarılı sporcu yetiştirmesine vesile olacağız.
12- Etik kurulu olacak ve burada Taekwondo nun saygınlığını ön planda tutacağız
13- Yenilikçi ve Teknoloji anlamında Kore'den önce bizim AR-GE kurulumuzun çalışmalarına önem verilerek yapay zekanın üst seviyede entegrasyonu sağlanacaktır.
14- Sokak çocukları ve imkanı olmayan çocuklarımıza yönelik Türkiyenin her tarafında Komiteler kuracak, ayrıca yetenekli sporcuların tespiti için İl Temsilcilerinin de içinde olacağı şekilde 7 Bölge Başkanlığını devreye girdireceğiz.
15- Kurulan yeni kurulların daha işlevsel olmalarını sağlayacağız
16- Boş insan dedikodu üretir mantığı ile hareket edecek ve dedikodulara kulak vermeyeceğiz
17- Aktif olan ve sözde olmayan kurullara siyaset kurulunu da ekleyerek Taekwondo da olmayan fakat gönlü bizimle olan siyasetteki sorunları aşabilecek  mekanizmaya önem vereceğiz.
‌Arkadaşlarımız hangi başkan adayını desteklerse desteklesin ayrım gözetmeksizin liyakat sahipleri bizim yol arkadaşlarımızdır.
Yusuf UYGUR
‌Türkiye Taekwondo Federasyon Başkan Adayı

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz