Başkan Alemdar Yeni Dönem Projelerini Hayata Geçiriyor GÜNCEL

Başkan Alemdar Yeni Dönem Projelerini Hayata Geçiriyor

Başkan Alemdar Yeni Dönem Projelerini Hayata Geçiriyor

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, seçim öncesi sözünü verdiği ve vizyon projeler arasında açıkladığı Millet Bahçesi ile Serdivan Gölpark 3. Etap’ın çalışmalarına start verildiğini belirtti.

Bakan Kurum’a Dosya Sunuldu

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un Sakarya ziyareti kapsamında projelerin detaylarıyla ilgili dosya sunduğunu ifade eden Başkan Alemdar, bakanlık ile ortak atılacak adımlar noktasında fikir alış verişinde bulunduklarını ve bu detayların bir kısmının da Bakan Murat Kurum’un Sakarya gündemine dair açıklamalarında kamuoyuyla paylaşıldığını hatırlattı.

Millet Bahçesi Yıl Sonuna Yetiştiriliyor

Serdivan’daki kentsel gelişimi; planlı yapılaşmanın yanı sıra aktif yeşil alanlarla birlikte tasarladıklarını vurgulayan Alemdar, Serdivan’ın estetik dokusuna değer katacak olan 60 dönümlük Millet Bahçesi Projesi’ni Bakan Kurum’un da ifade ettiği gibi yıl sonunda hizmete sunmayı hedeflediklerini belirtti.

Serdivan Gölpark’a Yeni Kimlik

Serdivanlıları Sapanca Gölü’yle buluşturan Serdivan Gölpark’ın 3. Etap Projesi’ne de start verileceğine değinen Alemdar, içerisinde yürüyüş ve bisiklet yollarının da yer alacağı 7 km’lik aks ile bölgeye yeni bir kimlik kazandıracaklarını söyledi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Aydın3 Ağustos 2019, Cumartesi - 21.52

Gelsinler önce yazlığın yollarını yapsınlar milletin sabrıyla oynamasınlar