Başkan Yüce'den Vekil Özkoç'a sert tepki SİYASET

Başkan Yüce'den Vekil Özkoç'a sert tepki

Başkan Yüce'den Vekil Özkoç'a sert tepki

CHP Ekrem Yüce'ye dava açıyor

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Engin Özkoç’a sosyal medya hesabından çok sert bir yanıt verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili açıklamalarda bulunan CHP Milletvekili Özkoç’u sosyal medya hesabından sert bir dille eleştiren Başkan Ekrem Yüce, “Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde başka amaçların peşinde koşmanın ne Türkçe'de ne de Türkiye'de bir izahı yok. Hassas bir dönemde kime hizmet ettiği belli olmayan bu açıklamalardan anlaşılan tek şey: Türkiye'ye hizmet etmediği gerçeğidir. Maalesef ki birileri bir olmayı, birlikte hareket etmeyi kendilerine yakıştıramadı.   Üzgünüm ki bu terbiyesizliği yapan bizim hemşehrimiz. Seviniyorum ki Allah bize bu insan artıklarıyla mücadele imkânı verdi” dedi.

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu hassas dönemde başka amaçlar peşinde koşmanın ne Türkçe’de ne de Türkiye’de bir izahı olmadığını belirten Başkan Ekrem Yüce, açıklamaların neye hizmet ettiği belli olmadığı gibi Türkiye’ye hizmet etmediği gerçeğinin anlaşılan tek şey olduğunun altını çizdi.

Açıklamalar Türkiye’ye hizmet etmez

Başkan Ekrem Yüce’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şu şekilde; “Muhalefetin varlığı demokrasinin özünden kaynaklanır. Demokratik toplumlarda muhalefet, kaliteli politikanın, kaliteli hizmetin varlığı demektir. Muhalefetin itiraz edilemez bir ahlakı vardır. Bir politikayı ya da o politikayı yapanı sevememek anlaşılabilir bir şey. Fakat Türkiye Cumhuriyeti'nin devlet başkanına, temsil ettiği makama hakaret etmek anlaşılabilecek bir şey değil. Ülke olarak içerisinde bulunduğumuz bu hassas dönemde başka amaçların peşinde koşmanın ne Türkçe'de ne de Türkiye'de bir izahı yok. Bu denli hassas bir dönemde kime hizmet ettiği belli olmayan bu açıklamalardan anlaşılan tek şey: Türkiye'ye hizmet etmediği gerçeğidir. Maalesef ki birileri bir olmayı, birlikte hareket etmeyi kendilerine yakıştıramadı.   Üzgünüm ki bu terbiyesizliği yapan bizim hemşehrimiz. Seviniyorum ki Allah bize bu insan artıklarıyla mücadele imkanı verdi.”

CHP Ekrem Yüce'ye dava açıyor 

CHP İl Başkanlığı, Engin Özkoç'un açıklamaları hakkında twitterda yaptığı paylaşımlarda partilerine yönelik ithamlarda bulunan SBB Başkanı Ekrem Yüce hakkında suç duyurusunda bulunacak 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç'un TBMM'deki basın toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri tartışılıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları Özkoç hakkında 1 Milyon liralık tazminat davası açarken, iktidar kanadının yerel ve ulusaldaki temsilcileri de Özkoç'a yönelik sert açıklamalar yaptı. 

Bu isimlerden biri de Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce idi. 
Başkan Yüce, twitterda yaptığı paylaşımların sonunda; "Üzgünüm ki bu terbiyesizliği yapan bizim hemşehrimiz. Seviniyorum ki Allah bize bu insan artıklarıyla mücadele imkanı verdi." ifadesini kullandı. 
CHP Sakarya İl Başkanlığı da bu ifadelerinden dolayı Ekrem Yüce hakkında suç duyurusunda bulunma kararı aldı.  

Sakarya Yenihaber

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Mutlu. Bilir11 Mart 2020, Çarşamba - 02.10

Ekrem. Sen. Kaşlnsln. Seni. Tayyipte. Kurtaramaz. Nafakayı. Hazırla. Donuna. Kadar. Alacaklar. Senin. Daha. Sen. Daha. Caykuru. Yürütemedin. De. Millet. Vekiline. Gider. Yapıyon su sakarya. Sipor. SevdaLISI. OLMA. CEBİNİZİ. DOLDURUP. KACIYORSUNUZ.

Ramis okumuş11 Mart 2020, Çarşamba - 02.02

Ekrem. Yüce. Otur. Oturdugun. Yerde. Kaşlnma. Karslndaki. Millet vekili. Seni. Bir. Kaslk. Suda boharlar