BAŞKAN YÜCE; GEYVE VE TARAKLI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI GÜNCEL

BAŞKAN YÜCE; GEYVE VE TARAKLI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

BAŞKAN YÜCE; GEYVE VE TARAKLI İÇİN AÇIKLAMA YAPTI

37 kilometre beton yol çalışmaları başlıyor

Geyve ve Taraklı ilçelerini kapsayan 37 kilometrelik güzergâhta sıkıştırılmış beton yol çalışmasını hayata geçireceklerini açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “İhalemizi gerçekleştirdik. Güzergâhın yenilenmesi için kısa süre içerisinde çalışmalarımıza başlayacağız. Şehrimize ve bölge halkına hayırlı olsun” dedi.

 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya’da ilk uygulamasının Pamukova’da gerçekleştirildiği sıkıştırılmış beton yol yapımının Geyve ve Taraklı ilçelerini kapsayan 37 kilometrelik yolda da uygulanacağını açıkladı. İhale işlemlerinin tamamlandığı güzergâhta kısa süre içerisinde çalışmaların başlatılacağını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Tamamen milli kaynaklarla üretilen sıkıştırılmış beton yol çalışması ile Geyve ve Taraklı ilçelerimizi kapsayan 37 kilometrelik güzergâhı yenileyeceğiz. İlçelerimize hayırlı olsun” dedi.

 

Tamamen milli ve yerli ürün

Sakarya’da ilk uygulamasının Pamukova ilçesinde gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Tamamen hijyenik ve yerli ürün olan sıkıştırılmış beton yol çalışmamızı ilk olarak Pamukova ilçemizde gerçekleştirmiştik. Karapınar Mahallemizde gerçekleştirdiğimiz çalışmanın ardından Geyve ve Taraklı ilçelerimizi kapsayan 37 kilometrelik güzergahı da sıkıştırılmış beton yol çalışmamıza dahil ettik. İhale işlemleri tamamlandı. Güzergâhın yenilenmesi için çalışmalara kısa süre içerisinde başlıyoruz. Beton yola kıyasla milli kaynaklarla üretilen, dışa bağımlılığımızı azaltan, kırsal yol ağında alternatif üreten ve uzun ömürlü olan sıkıştırılmış beton yol çalışmalarımız şehir genelinde devam ettireceğiz. Çalışmalarımız hem şehrimize hem de bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

 

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

İlyas ozer2 Haziran 2020, Salı - 21.40

Taraklı hark köyü yayla yolu yıllardır yapılmıyor cimerede baş vurduk olmadı

Utku/umut31 Mayıs 2020, Pazar - 18.16

Yahu kim gelirse başkanlığa kendi ilçelerine yatırım yapıyor anlaşılır gibi değil.Zeki Toçoğlu Serdivan bütün hastaneleri ve AVM leri doldu Serdivana bu ne biçim yönetim anlayışı.karaman mah.başlayan bir park maddi sebepten dolayı bitirilememişken acil olan projeleri hayata geçirmeden yani metro ve raylı sistemler gibi ,kentsel dönüşüm gibi burası deprem bölgesi sadece peyzaj yaparak kime hizmet ediyorsunuz.bunu anlamış değilim sizleri Sakarya'nın gerçek gündemine hizmet etmenizi diliyorum.umarım bu gündemi görürsünüz inşaallah.

Nafiz aydoğu poydolar mah28 Mayıs 2020, Perşembe - 12.00

Sayın başkanım bizlerde yararlanma şansımız varmi bu nimetten saygılar sevgiler sunarım