BAŞKAN YÜCE KENEVİRİN FAYDALARINI AÇIKLADI GÜNCEL

BAŞKAN YÜCE KENEVİRİN FAYDALARINI AÇIKLADI

BAŞKAN YÜCE KENEVİRİN FAYDALARINI AÇIKLADI

"Mucizevi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz”

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, 100 dönüm alanda ekimini yaptıkları kenevir bitkisinin faydalarını sayarak, "Mucizevi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Alanacuma’da 100 dekarlık alanda kurulan  kenevir bahçesinde incelemelerde bulundu. Bitki boylarının 2 metreyi aştığını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, kenevirin tarımdan sağlığa, inşaattan gıdaya, petrolden sanayiye kadar birçok alanda kullanılacağını belirtti.

Gurur duyuyoruz
Yüce şunları kaydetti:
“Kenevir çok mucizevi bir bitki türü. 1 ağaç 20-50 yıl içerisinde yetişirken, bir kenevir 4 ayda yetişebilmektedir. Bir dönümlük kenevir tarlası 25 dönümlük orman kadar oksijen üretebilmektedir. Ayrıca radyasyonun tüm yaşam alanımıza etki ettiği bir dönemde kenevir gerçek bir radyasyon temizleyicisidir. Plastik ürünlerin tamamı kenevirden üretilebilir ve kenevir plastiğinin doğaya dönüşmesi oldukça kolaydır. Sayısız faydası olan ve bir zamanlar dünyanın en önemli üretim bitkilerinden biri olan kenevir gibi mucizevi bir bitkiyi tekrar ürettiğimiz için gurur duyuyoruz.” 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz