BELEDİYE PERSONELİNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ GÜNCEL

BELEDİYE PERSONELİNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

BELEDİYE PERSONELİNDE ENDİŞELİ BEKLEYİŞ

Yerel seçimler sonrası değişim yaşanan belediyelerde personeller diken üzerinde. Herkes yeni başkan ve yönetimin değişim yapacağı gerekçesi ile huzursuz.

Sakarya’da başta Büyükşehir belediye Başkanlığı olmak üzere, diğer ilçe belediyelerde büyük personel değişimi beklentisi var.

 

Çoğunluğunun aynı partiye mensup olmasına rağmen, üst yönetimde yaşanacak değişimin, alt birimlere de sıçrayacağı beklentisi var.

 

Erenler başı çekti

Bu bağlamda Erenler Belediye Başkanlığı’na seçilen Başkan Fevzi Kılıç ilk icraat olarak başkan yardımcılıkları ve özel kaleminde değişime gitti.

Kılıç seçim çalışmaları yaptığı dönemde de değişim yapacağını yakın çevresine duyurarak bu anlamda söylediğini gerçekleştirmiş oldu. Şimdilerde alt kadroda ne gibi değişimin yaşanacağı eski Başkan Cavit Öztürk ve ekibinin tamamen tasfiye edilip edilmeyeceği konuşuluyor.

 

Adapazarı Belediyesi

Bilindiği üzere Adapazarı Belediyesi’nde üç dönem arka arkaya Süleyman Dişli  ve yönetimi görevdeydi.

Zaman zaman çalkantılı dönemler yaşayan Dişli yönetiminde etkin rol üstlendiği bilinen Rıdvan Özüm olduğu biliniyor. Işıksu Başkanlığı’ndaki yönetimin Rıdvan Özüm ve diğer başkan yardımcıları ile ilgili nasıl bir yol izleyecek, gerek kamuoyu, gerekse belediye çalışanları açısından merakla bekleniyor.

Diğer yandan üst yönetimde beklenen değişimin ardından alt birimlerde de kısmi revizyon beklentisi olduğu ifade edildi.

 

Hendek Belediyesi

BBP’li Turgut Babaoğlu’nun  eski Başkan İrfan Püsküllü sonrası geldiği görevde önemli değişim yapması bekleniyor. Üst kademede yapılması beklenen değişimin kısmi olarak alt kademesinde yer alacağı ifade edilirken, konuyla ilgili Babaoğlu ve yakınlarının henüz bu konuda bilgi paylaşmamış olmalarının güzel ve doğru karar vermeleri için önemli olduğuna işaret ediyorlar.

 

Akyazı Belediyesi

Akyazı Belediyesi’nde eski başkan ve yönetiminin yaptığı çıkışların ilçede ve belediyede ciddi rahatsızlıklara neden olduğu biliniyor.

Yeni belediye başkanı Bilal Soykan’ın tecrübeli bir belediyeci olarak liyakatli olan kişilerle yoluna devam edeceği ifade ediliyor.

 

Pamukova’da köklü değişim

Diğer yandan Pamukova’da SP’li Başkan İbrahim Güven Övün’ün eski başkan Cevat Keser ekibine yönelik operasyon yapıp yapmayacağı bilinmiyor. Ancak Övün’e etrafından büyük baskı olduğu gelen bilgiler arasında. SP’li Övün’ün bu bağlamda tüm personeli tek tek inceleyerek herkesin onaylayacağı bir karar vermesi bekleniyor.

 

Ferizli Belediyesi

Yaptığı seçim çalışmalarında belediyede değişime gidileceği sinyali veren Ferizli Belediye Başkanı İsmail Gündoğdu’nun buna hangi birimden ve ne zaman başlayacağı bilinmiyor.

Ancak söylentiler, Gündoğdu’nun eski Başkan Ahmet Soğuk’a yakın ekipte ciddi revizyona gitmesinin bekleniyor.

 

Kaynarca Belediyesi

Aha önceden Ak Parti Kaynarca ilçe Başkanı olan ve Belediye Başkanlık koltuğuna oturan Murat Kefli gerek belediyeyi, gerekse Kaynarca’yı iyi tanıyor. Kefli’nin belediyede kısmi bir revizyon yapması bekleniyor. Ancak köklü ve tümden bir değişim yapmayacağı şimdilik gelen bilgiler arasında.

 

Sapanca Belediye Başkanlığı

Eski Başkan aydın Yılmazer’in kurduğu ekibine yönelik tasfiye yapılıp yapılmayacağı bilinmiyor. Ancak Sapanca Belediyesi yeni Başkanı  Özcan Özen’in de  belediyede top yekün olmasa da kısmi bir revizyon yapmasının sürpriz olmayacağı konuşuluyor.  

 

Söğütlü’de neler olur?

Söğütlü’de eski Başkan Hüseyin Genç ılımlı bir belediyecilik yaptı. Ancak yeni Başkan Koray Oktay Özten’in uzun yıllar Erenler’de ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı biliniyor.

Personel ve idareci yeteneği olduğu bilinen Özten’in Sögütlü’yü iyi tanıdığı ve bu bağlamda değişimden yana olduğu ifade ediliyor.

 

Karasu Belediyesi

Karasu’da  Mehmet İspiroğlu’nun üçüncü dönem  seçilemeyerek koltuğu eski AK Parti Karasu İlçe Başkanı İshak Sarı’ya bırakması  belediyede de ciddi endişeyle karşılandı.

Çalışanların çoğunluğunun İspiroğlu’nun ekibinden olduğu biliniyor. Başkan Sarı’nın İspiroğlu dönemini tümden masaya yatıracağını açıklaması belediye çalışanlarında da ciddi huzursuzluğa neden olduğu biliniyor.

NetGaste

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz