BİNLERCE ESNAF KEPENK KAPATTI EKONOMİ

BİNLERCE ESNAF KEPENK KAPATTI

BİNLERCE ESNAF KEPENK KAPATTI

Sakarya’da pandemi sürecinde kaç esnaf kepenk kapattı? İlk kez rakam açıklandı! Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü tarihten bu zamana kadar geçen süre içinde pandemi sürecinden etkilenen 11 bin 442 esnaftan 9 bin 469’u kepenk kapattı.

Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Hasan Alişan, Tv264 televizyonunda yayınlanan Hüseyin Can İğdir’in sunduğu Gündem 264 programına telefon bağlantısı ile katıldı.

Sakarya’daki esnafın ikinci bir koronavirüs dalgasına ve sokağa çıkma yasaklarına hazır olup olmadığı sorusunu cevaplayan Başkan Alişan, “Bu ülkede bir daha sokağa çıkma yasağı uygulayamazsınız. Esnaf ve işletmelerin kapanmasına kimse karar veremez” dedi.

Alişan, esnafın devletin çıkarmış olduğu tüm kurallara uyduğunu ancak kimsenin 7 aydır kapalı olan kantincilerin ailesine ne şekilde sorumluluğunu getirdiğini düşünmediğini ifade etti.

SAKARYA’DA KAÇ ESNAF KEPENK KAPATTI?

Esnafın yeniden yapılandırmaya ihtiyacı olduğunu vurgulayan Alişan, pandemi döneminde kapanan iş yeri sayısında ilk kez rakam açıkladı.

Sakarya’da pandemiden etkilenen 11 bin 442 esnaf olduğunu ifade eden Alişan, etkilenenlerden 9 bin 469’unun kepenk kapattığını açıkladı.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Hakkı Köksalan15 Ekim 2020, Perşembe - 22.52

Allah herkese yardım etsin. Devletimiz inşallah. Çare bulur. Vergi SSK Bağkur. Giderleri düşmesi lazım.