BMC'YE 10 MİLYON EKONOMİ

BMC'YE 10 MİLYON

BMC'YE 10 MİLYON

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle belirlenen 2019 yılı yatırım programında yarım kalan Doğumevi inşaatı için 45 milyon lira, BMC’nin Karasu’daki yatırımının altyapısı için de 10 milyon lira ayrıldı

YATIRIM PROGRAMI
2019 yılı yatırım programıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete’de yayınlandı. Kararnameye göre pek çok proje tasarruf tedbirleri nedeniyle önümüzdeki yıllara bırakıldı. TÜVASAŞ’a devam eden 3 proje için 40 milyon 44 bin lira para aktarımı yapılırken, fabrikanın alüminyum araç üretim tesisinin yapım işi de 2019 sonrasına bırakıldı.
KARASU’YA 10 MİLYON
Kararnameyle BMC’nin Karasu’da yapacağı yatırımın fizibilite etüdü için 10 milyon lira kaynak ayrıldı. Karasu –Akçakoca Bartın arasındaki yol çalışması ise 2019’dan sonraya bırakıldı. Ankara-İstanbul arasında faaliyet gösterecek Çok Yüksek Hızlı Tren Projesi de ertelendi. Adapazarı-Karasu Demiryolu hattı için ise sadece 15 bin lira ödenek kondu.
İÇME SUYU HATTI
Yatırım programında Şile-Ağva-Kaynarca Yolu için 32 milyon 162 milyon lira kaynak aktarıldı. 6 milyon liralık Acarlar Longozu Ekoturizm Projesi için bin liralık kaynak aktarıldı. Yapımı yarım kalan Doğumevi inşaatı içinde kararnameyle 45 milyon lira ödenek ayrıldı. DSİ 95 kilometrelik Adapazarı İçme Suyu Hattı’nı da programa aldı.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz