BOYA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ? TÜKETİCİ REHBERİ

BOYA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

BOYA SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Çok beğendiğiniz ya da sevdiğiniz bir ürün duvarlarınız için uygun olmayabilir.

Boya seçiminde; silinme, parlaklık, matlık, renk, koku, kuruma süresi, metraj ve maliyet gibi özellikleri göz önünde bulundurmak önemli. Tüm bunların yanında seçtiğiniz boyanın, duvarlarınızın yüzeyine uygun olup olmadığına da dikkat etmeniz gerekiyor. Çok beğendiğiniz ya da sevdiğiniz bir ürün duvarlarınız için uygun olmayabilir.

Örneğin; sıvalı eski boyalı yüzeylerde mat ürünler seçmeniz, yüzeydeki pürüzlerin rahatsız edici bir görünüm oluşturmasını engeller. Düzgün, pürüzsüz ve macunlu bir yüzeyde ise daha parlak ve ipekmat görüntüye sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Böylece yüzeydeki pürüzsüz ve düzgün görüntüyü öne çıkarırsınız.

Genel olarak boyaların +25 C, yüzde 50 bağıl nemde kullanılması önerilir. Hava durumu boyanın kurumasını etkilediği için riskli havalarda, özellikle dış cephe uygulamaları tavsiye edilmez.

Evinizdeki renkli değişim için ihtiyacınız olan tek şey boyanın özellikleri, örtücülüğü ve performansı kadar önemli olan boyanızı doğru yer, doğru marka ve doğru uygulamayı gerçekleştirecek bir boya ustası.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz