BÜYÜKŞEHİR MECLİSTEN “SUYA ZAM” KARARI ÇIKTI! GÜNCEL

BÜYÜKŞEHİR MECLİSTEN “SUYA ZAM” KARARI ÇIKTI!

BÜYÜKŞEHİR MECLİSTEN “SUYA ZAM” KARARI ÇIKTI!

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce belediye meclisinde 3 yıldır su fiyatlarına zam yapılmadığını söyleyerek 'Yeni tarifeleri hazırladık' dedi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce  oluşan maliyetler nedeniyle zararına su satışı yapan SASKİ'nin daha fazla yatırım yapabilmesinin önünü açabilmek adına bu zam kaçınılmaz oldu şeklinde açıklama yaparak suya zam yapılacağını duyurdu. SASKİ'nin 1 Ocak 2020 tarihinden itibaren şuanki tarifenin üzerine yüzde 2,5'luk bir zam uygulaması bekleniyor. 

Öte yandan daha önce köy vasfında olan ve ücretsiz su kullanan 43 mahallede su ücreti 0,40 olarak belirlendi.

Yüce ' 3 yıldır suya zam yoktu. Artık zararına su satışı yapıyoruz. Hızır ilyas tepesinde harcadığımız elektriğe bile zam geldi. Bu nedenle suya bir güncelleme yapmak zorundayız.Yeni tarifeler hazırladık” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Adsız14 Kasım 2019, Perşembe - 21.26

Ekrem yüce ye sorun bakıyım nezaman Sakarya ya faydası olmuşki bir zamanlar Erenler den kaçtığı gibi Sakarya'da da kaçacak onda utanacak yüzyokki onun gibilerin

Sakaryalı12 Kasım 2019, Salı - 23.17

Devran döner yapın anam yapın

Ahmet12 Kasım 2019, Salı - 09.36

Bedava suyu neye göre veriyonuz bilmiyorum ama bizim mahmudiye mahallesini kime sordunuzda köy statüsünden çikartip adapazarina bagladiniz kendi su hattini eşşek gibi calisip ceken halkina bir ay olsun parasiz su verdiniz kazımpaşa birliğe gec saat parasi ver adasuya gec su parasi ver ben sizin insafinizi s........