CENABIHAK RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN GÜNCEL

CENABIHAK RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN

CENABIHAK RAHMETİYLE MUAMELE EYLESİN

Sakarya'nın şehidi Hayta ebediyete uğurlandı

Şehit Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta Serdivan Sapak Camii'nde kılınan ikindi namazı sonrasında Serdivan Şehitliği'nde ebediyete uğurlandı. Cenazeye İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'de katıldı.

Hakkari sınırında bir üs bölgesine bölücü teröristler tarafından düzenlenen saldırıda yaralanan ve tedavi gördüğü Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde GATA şehit olan Piyade Uzman Çavuş Celal Hayta, Sakarya'nın Serdivan ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

GATA Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki törenin ardından kara yoluyla Yorgalar Mezarlığı morguna getirilen şehit Hayta'nın Türk bayrağına sarılı naaşı, daha sonra Adapazarı ilçesi Kurtuluş Mahallesi'ndeki babaevine götürüldü.

Komşu ve yakınlarından "Helallik" alınmasının ardından Serdivan Sapak Camisi'nde şehidin babası Muharrem ve annesi Berrin Hayta ile yakınları taziyeleri kabul etti.

Akşener'e sarılarak ağladı

Cenaze töreni öncesinde cami avlusuna gelerek şehidin yakınlarına baş sağlığı dileklerini sunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, şehidin dedesine sarılarak ağladı.

Şehit Hayta'nın cenaze namazı Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş tarafından kıldırıldı.  Kılınan cenaze namazının ardından top arabasına kondu. Bir süre top arabasında taşınan şehidin cenazesi, Serdivan'da bulunan Sakarya Şehitliği'nde ebediyete uğurlandı. 

Cenazeye Kimler katıldı?

Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, MHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili MuhammedLevent Bülbül, AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, İYİ Parti Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay, AK Parti Sakarya eski Milletvekili Recep Yıldırım, General Kenan Evren Kışlası İkmal Maliye Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanı Tuğgeneral Mehmet Salih Akay, Sakarya Büyükşehir Belediye BaşkanıEkrem Yüce, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Lütfi Dursun, Garnizon Komutan Vekili Albay Salih Üstündağ, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit, vali yardımcıları, ilçe belediye başkanları, siyasi partilerin il başkanları, askeri erkan ve polisler ile çok sayıda vatandaş katıldılar.

Haberlisin

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz