ÇOCUK NÖROLOJİ UZMANI BULUNAMADI AİLE PERİŞAN SAĞLIK

ÇOCUK NÖROLOJİ UZMANI BULUNAMADI AİLE PERİŞAN

ÇOCUK NÖROLOJİ UZMANI BULUNAMADI AİLE PERİŞAN

Karasu’da yaşayan Kıdık ailesi 5 aylık çocukları ateşlenince Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne getirdi. Acilde serum takılan Çağla bebek kusmuğunu yutunca nefessiz kalıp kalbi durdu

Karasu’da yaşayan Kıdık ailesinin 5 aylık bebekleri hastalanınca Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne getirildi. İç ateşi olan bebeğe serum takıldı. Küçük bebek tedavisi devam ederken kusmuğunu dışarı atamayıp nefes borusu tıkandı. Nefessiz kalan Çağla bebeğin kalbi durdu. Doktorların anında müdahalesi ile Çağla bebek yaşama döndürülüp yoğun bakıma alındı.

Kıdık ailesi Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde doktorların ellerinden geldiğini ve çocuklarını yeniden hayata döndürdükleri için mutlu olurken, 4-5 dakika kalbi duran ve beynine oksijen gitmeyen bebeklerinin tedavisinin devamı için yardım bekliyor. Küçük Çağla’nın babası “Burada doktorlar ellerinden geleni yaptılar. Şimdi kalbi duran ve yeniden hayata döndürülen kızımın beyninde hasar olup olmadığının tespit edilmesi ve tedavisinin devam gerekiyor. Kızımızı İzmit Umuttepe’ye sevk ettiler. Ancak yatak bulunamadığı için kızımızı götüremiyoruz. Lütfen bize yardım edin” diyerek Çağla’nın çocuk nöroloji uzmanı olan bir hastaneye nakledilmesini istiyorlar.

5 aylık Çağla Kıdık, uygun yer bulunana kadar Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin yoğun bakım servisinde kontrol altında tutuluyor.

Haberlisin

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Yase15 Şubat 2019, Cuma - 01.07

Aynı şeyden şikayetçiyim bir akp li olarak sakaryadaki hastane ve doktor kıtlığını rabbime şikayet ediyorum o beni duyuyor yetkililerde duyar inşaAllah