COŞKULU KUTLAMALAR KAPALIDA DEVAM ETTİ GÜNCEL

COŞKULU KUTLAMALAR KAPALIDA DEVAM ETTİ

COŞKULU KUTLAMALAR KAPALIDA DEVAM ETTİ

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları, Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleşen etkinliklerle devam etti.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak başlattığı Milli Mücadelenin 100. Yıldönümü kapsamında düzenlenen etkinliğe Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Garnizon Komutanı Tuğgeneral İdris Acartürk, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
Program Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy’un konuşmasıyla başladı. Özsoy’un konuştuğu esnada işitme engelliler için işaret dili tercümesi de yapıldı. Konuşmasına protokol üyeleri ve gençlerin bayramını kutlayarak başlayan Özsoy, Kurtuluş Savaşı’nın başlangıcını simgeleyen bugünde Türk Milleti’nin, hür iradeye, istikbal ve istiklale sahip çıkacağını gösterdiğini belirtti. Atatürk’ün önderliğinde Samsun’da yakılan İstiklal ateşinin Türk Milleti için bağımsızlık müjdecisi olduğunu da kaydeden Özsoy, bu azim ve kararlılığın cumhuriyetin kurulmasıyla taçlandığını anlattı.
 
“MUTLULUK DUYUYORUZ” 
Kurtuluş Savaşı’nı kazandıran azim ve kararlılığı gençlerin hala muhafaza ettiğini ve bu durumdan mutluluk duyduğunu belirten Özsoy, “Gençler ecdat yadigarı olan bu vatana gerektiğinde canları pahasına da olsa sahip çıkacaklardır” dedi.
 
Özsoy’un konuşmasının ardından program, Atatürk Anadolu Lisesi 11-C sınıfı öğrencisi Muhammed Ali Karakaş’ın, “Milletin Özgürlük Destanı” konulu konuşmasıyla devam etti.
 
Konuşmanın ardından Altınküre Okulu öğrencisi Eyüp Ensar Öztrük, Sakarya Türküsü’nü okudu.
 
Program SUBÜ öğrencileri tarafından hazırlanan mehteran gösterisi ve Gençlik ve Spor İl Müdürülüğü Sporcularının Wushu, Teakwondo, Eskrim, Judo ve karate göterilerinin ardından son buldu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz