CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM SİYASET

CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM

CUMHUR İTTİFAKINDA SON DURUM

Kulislerde konuşulanlara göre, halen Rüzgarı Arkasına alamayan Yüce'nin yerine, Cumhur İttifakı, MHP üzerinden yeni bir adayın'mı peşinde?..

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sakarya'da partisinin adaylarını açıklayacağı gün, Cumhur İttifakının Sakarya detayları da belli olacak.

 

Bunun öncesinde ülkücüleri heyecanlandıran iddiaya göre MHP Sakarya'da her yerde aday çıkarmak için MHP Genel Merkezine görüş bildirdi.

13 Ocak Pazar günü Sakarya'ya gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15.00'de Serdivan Spor Salonunda partisinin adaylarını açıklayacak. Aylardır merakla beklenen aday kim olacak sorusunun cevabı Erdoğan'ın geldiği gün son bulacak.

Ayrıca Erdoğan'ın adaylık açıklamasında MHP'nin de durumu netlik kazanacak. Cumhur ittifakı yapan AK Parti ve MHP arasında yerel seçimlerde tam işbirliği yapılıyor. Sakarya'da da Büyükşehir adayı çıkarmayacağı iddia edilen MHP'ye bir kaç ilçenin jest olarak bırakılacağı dedikoduları yayılmıştı.

AK PARTİ İLETTİ

AK Parti milletvekilleri ve ilçe başkanları Sakarya'da 16 ilçede aday çıkarmak istediklerini AK Parti genel merkezine bildirmesinin ardından, MHP'de ne olacak, nasıl bir yol izlenecek merakla bekleniyor.

MHP'DE DE AYNI GÖRÜŞ

Son çıkan dedikodular MHP camiasını ve ülkücüleri heyecanlandırdı. MHP Sakarya'da Büyükşehir dahil 17 adayla yola çıkmak istediğini MHP Genel Merkezine bildirdi.

Sakarya'da kendi adaylarıyla yola devam etmek isteyen MHP'nin bu talebine genel merkezin ne cevap vereceği şu anlık bilinmiyor.

AK Parti ve MHP kendi adaylarıyla yola devam etmesi durumda adaylar Cumhur İttifakının ruhuna uygun bir şekilde çalışmalarını yürütecek.

Gelen kulis haberlerine göre ise, Sakaryada halen Ak Partinin İlçe adaylarının açıklanmaması, Cumhur İttifakın, MHP üzerinden güçlü bir adayın peşinde olduğu, tüm adayların açıklanmamasının da bu sebeple geciktirildiği konuşulmakta...

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz