ÇUVALLA PARA TOPLAYAN SASKİ BORÇ BATAĞINDA GÜNCEL

ÇUVALLA PARA TOPLAYAN SASKİ BORÇ BATAĞINDA

ÇUVALLA PARA TOPLAYAN SASKİ BORÇ BATAĞINDA

Vatandaş soruyor! burnumuzun dibindeki gölümüzden en pahalı suyu içtiğimiz, her ay çuvallarla para ödediğimiz saski'nin, bu kadar borcu nasıl oluyor... bu paralar nerede?..

TEMMUZ OTURUMU
Büyükşehir Meclisi Temmuz ayı olağan toplantısı dün gerçekleştirildi. CHP Grup Başkanvekili Şaban Koludra, gündemdeki Büyükşehir Belediyesi’nin SASKİ’nin İller Bankası’ndan alacağı 35 milyon liralık kredi alımına garantör olmasıyla ilgili madde hakkında görüşlerini açıkladı. SASKİ’nin mali tablosuyla ilgili açıklamalarda bulunan Koludra, SASKİ’nin acil olarak ödemesi gereken borcunun 122 milyon 379 bin lira olduğunu belirtti.
1 MİLYAR 210 MİLYON LİRA
SASKİ’nin uzun vadelilerle birlikte toplam 1 milyar 210 milyon borcu olduğunu belirten Koludra, “SASKİ’nin alacakları da var. 2018’e göre toplam 137 milyon 194 bin 466 TL alacağı var. Tahsilat önemsenmiyor mu acaba. Hatırlatmak için söylemek istedim” dedi. . SASKİ’nin 2018 yılında 85 milyon 553 bin 687 metreküp suyu gölden çektiğine dikkat çeken Koludra, bu su gölden çekiliyor veya su havzasından depolara alınıyor” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz