DİKBAYIR; GÜNDEME GELMEK İÇİN MHP'YEMİ SALDIRIYOR SİYASET

DİKBAYIR; GÜNDEME GELMEK İÇİN MHP'YEMİ SALDIRIYOR

DİKBAYIR; GÜNDEME GELMEK İÇİN MHP'YEMİ SALDIRIYOR

Şimdi sormak gerekir; bu afet döneminde Sayın Dikbayır neredeydi? Biz sahada kendisini görmedik. Ankara’daki çok önemli işleri sebebiyle Sakarya’ya vakit ayıramamış olabilir

AKAR CEVAP VERDİ
MHP İl Başkanı Ahmet Ziya Akar, İYİ Partili Ümit Dikbayır’ın geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği toplantıda MHP ve MHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Levent Bülbül hakkında kullandığı cümlelere cevap verdi.

Haberlisin.com’a özel olarak konuşan Akar, “Sayın Dikbayır hem Sakarya Milletvekili hem de partisinin Genel Başkan Yardımcısı. Bu sıfatları kazanmış bir insanın Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkan Vekili hakkında böyle ‘ağlanıyor’ şeklinde cümleler kullanması bir siyasetçinin diline yakışmamış. Bu ifadeleri kullanmasını şiddetle kınıyor ve çok yadırgadığımı ifade etmek istiyorum.

Bir Genel Başkan Yardımcısı olarak daha sade ve daha yapıcı bir üslup kullanmasını beklerdim Ümit Dikbayır’ın. Yerel siyasette bu çatışma ortamının olmaması gerektiğine inanıyoruz. Bir takım ziyaretlerde ve çalışmalarda yüz yüze geldiğimiz, tokalaştığımız bir isim olan Dikbayır’ın bu ortamı bozacak ifadelerde bulunmasını özensiz buluyorum” dedi.
 
“MHP KENDİ DOĞRULARIYLA VARDIR”

Cumhur İttifakı içerisinde MHP’nin kendi doğrularıyla yer aldığını belirten Akar, “Partimizin Grup Başkan Vekili olan Milletvekilimiz Levent Bülbül, bu ithamları asla hak etmemiştir ve tüm halkımızda bunun bilincindedir. Bu cümlelerin konuşulduğu basın toplantısında Sayın Dikbayır maalesef ki kendisini muhalefet, MHP’yi ise iktidar partisi olarak görmüş. Bu sebeple de neredeyse toplantısının tamamında MHP’ye eleştirilerde bulunuyor.

Üzülerek ifade etmeliyim ki; Ümit Dikbayır, yeni anayasal sistemde siyasi partilerin yerini ve iktidarın ne olduğunu bilmiyor demektir. MHP, girdiği ittifak içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklemiştir ancak bunun karşılığında icra heyetinde bir üyesi ve ya bakanlığı yoktur.

Bu yolda MHP her zaman kendi doğrularıyla var olmuştur. Çoğu zaman AK Parti ile benzeşmeyen, tamamen zıt teklifleri olan MHP’nin siyasetteki muhalefet anlayışı yapıcı bir muhalefet anlayışı olduğu için farklı gelmiş olabilir” ifadelerini kullandı.
 
“SAHADA DİKBAYIR’I GÖREMEDİK”

Bülbül’ün vatandaş için sahada olduğunu belirten Akar, “Sayın Dikbayır’ın ‘ağlanmak’ cümlesinden kastı nedir? Ankara’da TBMM çatısı altında büyük bir görev üstlenen Milletvekilimiz Bülbül, bu görevine rağmen Sakarya’ya sık sık gelmekte ve sorunlara yapıcı bir şekilde çözüm aramaktadır.

En son sel felaketinin yaşandığı dönemde hem Sakarya hem de Düzce İl Teşkilatımızla afet bölgesini ziyaret etmiş, yerel ve genel anlamda çözüm yolları aramıştır. Levent Bülbül’ün yoğun programına rağmen Düzce’de ve Sakarya’nın Kocaali İlçesinde yaptığı ziyaretler herkes tarafından bilinmektedir.

Şimdi sormak gerekir; bu afet döneminde Sayın Dikbayır neredeydi? Biz sahada kendisini görmedik. Ankara’daki çok önemli işleri sebebiyle Sakarya’ya vakit ayıramamış olabilir, saygı duyarız ancak bizim vekilimiz her zaman Sakarya’yı ön planda tutmuştur” şeklinde konuştu.
 
SERDİVAN’A MÜJDE

Bülbül’ün Serdivanlılar için müjdeli haberler getirdiğini belirten Akar, “Serdivan İlçesinde Kazımpaşa Mahallesinde su altında kalan tarım arazileriyle ilgili olarak Devlet Su İşlerinin MotoPomp isimli sistemle arazideki suyu boşaltacağını öğrendik. Bu sistemin kurulmaya başlanmasından bir süre sonra inşaatı durmuştu. Milletvekilimiz Bülbül hem DSİ ile hem de Bürokratlar ile birçok görüşme yaptı. Selahiye, Kuruçeşme, Aralık ve Kazımpaşa’daki bu araziler için bir müjde de aldık. Yaklaşık 2 ay içerisinde sistemin devreye gireceğini öğrendik. Bunların peşinde koşmak, vatandaş için koşturmak ağlanmak mıdır?” dedi.
 
KONGRE’ BENZETMESİ
Ümit Dikbayır’ın toplantı sırasında söylediği şeylerin Meral Akşener’in yapmak istediği olağanüstü kongre sürecindekilere benzediğini belirten Akar, “Bizde diğer partiler gibi mecliste muhalefet görevimizi yerine getirmekteyiz ancak bunu yapıcı şekilde sürdürmekteyiz. Yanlışın karşısında, doğrunun ise yanındayız. İcra makamındakilerin göremediği şeyleri aktararak güçlendirmek, yanlışları varsa düzeltmek için oradayız. Maalesef yeni anayasal sistemdeki siyasi partilerin rolünü Ümit Dikbayır tam manasıyla kavrayabilmiş değil. Bu açıklamasından bunu görüyoruz. Maalesef Ümit Dikbayır’ın toplantıda yaptığı bir ‘çağrı’ açıklaması var. Bu açıklamada bizim aklımıza şu geldi; Sayın Genel Başkanımız Bahçeli’nin ciddi bir kalp ameliyatı geçirdiği dönemde Meral Akşener ve diğerleri tüzükte yeri olmadığı halde tamamen o dönemki siyasi psikolojiden nemalanmak suretiyle olağanüstü bir kongre ile yönetimi değiştirmek istediler. Ona benzer nitelikte bir şeyi şuanda İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır, Sakarya’da yaptığı toplantıda yine Genel Başkanımız hastanedeyken bunu dillendirdi. Sonradan yanındakiler hatırlatınca; ‘Şuanda hastanede’ diyerek geçiştiriyor. Şunu unutmasınlar, Türk Milletinin siyasi iradesi hiçbir siyasi partinin ipoteği altında değildir” ifadelerini kullandı.
 
“TEKLİF ONA DEĞİL”
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin yaptığı ‘geri dönün’ çağrısının Ümit Dikbayır için olmadığını belirten Akar, “Kurulmuş olan o partinin oy aldığı büyük çoğunluk zamanında MHP’ye oy veren seçmenlerden, yönetim ise MHP’li eski yöneticilerden oluşuyor. Genel Başkanımızın çağrısı, fikren orada olmayarak kağıt üstünde orada kalan ama MHP’ye gelmek isteyen seçmenimizedir. MHP’nin doğruları senin doğrun değilse, fikren oradaysan ve ben Ülkücüyüm diyemiyorsan yani basit bir şekilde Ernest Renan Milliyetçiliğini kendine şiar edindiysen bu saatten sonra bu çağrı seni bağlamaz. Bu çağrı sana yapılmış bir çağrı değildir. Bu çağrıyı neden Genel Başkan Yardımcısı Ümit Dikbayır üstüne alınmaktadır? Eğer kendisi ‘ben tövbekarım, MHP’nin değerlerini anladım’ derse elbette kendisine bir cevap verilir” şeklinde konuştu.
 
“MHP’Yİ HEDEF ALIYORLAR”
İYİ Parti’nin yaptığı açıklamalarda iktidardaki AK Partiyi değil MHP’yi hedef almasına dikkat çeken Akar, “Dikkat ederseniz, her açıklamalarında MHP’yi hedef alıyorlar. Çünkü kan kaybettiklerinin farkındalar. MHP’yi hedef almalarının sebebi bu. MHP’yi yapılan Cumhur İttifakı’yla vurmaya çalışanlar, milliyetçilik anlayışıyla üstümüze gelmeye çalışanlar HDP ile yaptıkları ittifaka baksınlar. Bir HDP’li kürsüden; ‘oturduğunuz yerlere bizim oyumuzla geldiniz’ dediğinde sesleri çıkmayanlar şimdi ‘HDP’yi kapatalım desinler, oy vermeyen şerefsizdir’ diyor. Keşke o zamanda bunu yapsalardı” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz