EKMEK KAVGASI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ... SAÜ GERİ ADIM ATACAK MI?.. GÜNCEL

EKMEK KAVGASI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ... SAÜ GERİ ADIM ATACAK MI?..

EKMEK KAVGASI KARŞI KARŞIYA GETİRDİ... SAÜ GERİ ADIM ATACAK MI?..

Sakarya üniversitesini'de kuşatan ekonomik kriz, ayni fikre sahip olan SAÜ' yönetimiyle, Milli Birlik ve Düşünce Derneğini karşı karşıya getirdi.

Kamuoyuna Duyurulur !

Son günlerde yaşanan mağduriyetler ve bizimde gözümüzün önüne gelen haberler üzerine Sakarya Üniversitesinde bulunan 22 kantinin işletmesinin 2 Mayıs tarihli Senato Kararı ile İktisadi İşletme yolu ile fakülte kantinlerini işletme kararı aldığını öğrenmiş bulunduk.

Kantin işletmecilerine herhangi bir haber verilmeden, sözleşmelerinin yenilenip yenilenmeyeceği bile bildirilmeden böyle bir karar alınması son derece yanlıştır. Bu alınan karar kantin işletmecilerinin ailelerini ve yanlarında çalışmakta olan öğrencileri mağdur etmiştir.

Haberlerde görmüş olduğumuz üzere İktisadi İşletmelerin başına getirilen Doç. Dr. Fatih Yardımcıoğlu’nun, Rektör Fatih Savaşan’ın da üyesi olduğu Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Sakarya Şubesinin Başkanı olması etik değildir. İster istemez bu ilişkide art niyet aranmaktadır.

Milli Birlik Ve Düşünce Derneği olarak alınan bu kararı şiddetle kınamaktayız. Başta Üniversite Yönetimi, STK Başkanları, Sakarya Üniversitesi Öğrencileri ve Vatandaşlarımızı ivedilikle sağduyuya davet ediyoruz.

Hayati ÖZSİPAHİ

MİLLİ BİRLİK VE DÜŞÜNCE DERNEĞİ

SAKARYA İL BAŞKANI

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz