EKONOMİK KRİZ VERİLEN SÖZLERİ ÖTELETİYOR! GÜNCEL

EKONOMİK KRİZ VERİLEN SÖZLERİ ÖTELETİYOR!

EKONOMİK KRİZ VERİLEN SÖZLERİ ÖTELETİYOR!

Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirileceği söylenen iki projeden ses seda yok. Atatürk İlkokulu’nun yerine yapılacak otopark için iki okul ve AFA’nın yerine yapılacak Kültür Merkezi artık konuşulmuyor bile.

ARAZİYE KARŞI 2 OKUL
Dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2017 yılının başında şehir merkezinde ihtiyaç duyulan otoparkın Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Atatürk İlkokulu’nun bulunduğu araziye inşa edileceğinin müjdesini vereli yıllar oldu. Toçoğlu şehir içi ulaşımı etkileyip-etkilemeyeceği tartışılan otopark için iki okul sözü vermişti. Hatta okulların 2019-2020 eğitim-öğretim yılına yetişeceğini açıklamıştı. 31 Mart seçimlerine kadar görevde kalan Toçoğlu okullar için ihaleye çıkmazken otopark ve okul projesi artık konuşulmuyor bile.

KÜLTÜR MERKEZİ
Sakarya Büyükşehir eski belediye başkanı Zeki Toçoğlu döneminde süslü fotoğraflarla onlarca kez haberi yaptırılan Modern Kültür Merkezi’de artık konuşulmayan projeler arasında. Kültür Merkezi projesinin konuşulduğu günlerde, bir yandan süslü fotoğraflarla haberler yapılırken bir yandan da AFA’nın yıkımı hızlıca tamamlandı. Aradan geçen zamanda AFA’nın yıkılan binasının dışında projeye dair bir gelişme yaşanmadı.

PROJELER RAFA MI KALKTI?
Atatürk İlkokulu’nun otopark yapılmasına karşılık inşa edileceği söylenen iki okulun ihalesi henüz yapılmadı. Çark Caddesi esnafı tarafından açık AVM olsun önerisiyle gündeme gelen bölgede planlanan okullar inşa edilecek mi? Atatürk İlkokulu’nun otoparka dönüştürülmesi projesi hayata geçirilecek mi? AFA’yı yıkan Büyükşehir Belediyesi geçmişte süslü fotoğraflarla haberleri yapılan Kültür Merkezi’ni inşa edecek mi?
Kamuoyunda siyasilere olan güvenin her geçen gün azaldığı düşünüldüğünde Sakarya’da sözü verilip yapılmayan projelerle vatandaşın çokta haksız olmadığı görülüyor. Süslü fotoğraflarla kamuoyuna servis edilen bilgilerin ardından harekete geçilmemesi siyasilere olan güveni daha da azaltacak görünüyor. 

Haberlisin

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz