ERKEN TEŞHİS DİŞ KURTARIR TÜKETİCİ REHBERİ

ERKEN TEŞHİS DİŞ KURTARIR

ERKEN TEŞHİS DİŞ KURTARIR

Pediatrik diş bakımı çocuğunuzun süt dişlerinin sağlıklı, çürüksüz ve diğer hastalıklardan uzak kalmasını sağlar.

ÇOCUKLARDA ERKEN TEŞHİS ÇOK ÖNEMLİDİR 

Çocuklarınızın süt dişlerinin sağlığı konu olduğunda, iyi bir ağız hijyeni alışkanlığı kazanmasına başlamak için en iyi zaman bugündür.

Çocuklar için İyi Ağız Hijyeni

İyi ağız hijyeni bebeklikten başlar. Çocuğunuzu emziriyor da olsanız biberonla besliyor da olsanız, iyi bir diş hijyeni alışkanlığını bir an önce uygulamaya başlamalısınız. Dişler çıkmadan önce, diş etlerini gazlı bez ya da ıslak bir mendille silin. Dişler çıkmaya başladıktan sonra temiz kaldıklarından emin olun. Bu günlük ritüel için doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir. Örneğin, çocuklar için özel tasarlanmış, ve başlığı küçük olan bir diş fırçası onların küçük ağızları için daha uygun olacaktır.

Henüz yapmadıysanız, çocuğunuzu bir ya da iki yaşına girdiğinde ilk defa diş hekimine götürmeyi ihmal etmeyin. Pediatrik diş hekiminiz dişlerde biriken bakteri plağı ve dişlerde kalmış olan yemek artıklarını temizleyerek dişlerinin sağlıklı kalmasını sağlar. Bu da diş bakımının önemli bir adımıdır çünkü daha sonradan başka sorunlara (örneğin diş çürükleri veya diş eti iltihaplanmasına) sebep olabilecek bakteri oluşumlarının çoğalmasını engeller. Pediatrik diş hekimi ziyaretlerinizi eğlenceli hale getirin ve diş dostu ödüllerle taçlandırın.

Profesyonel Bakım Önerileri

Profesyonel bir pediatrik diş hekimi, çocuğunuzun dişlerine evde nasıl bakım yapabileceğiniz konusunda ipuçları verebilir. Bu tavsiyeler genelde doğru fırçalama ve diş ipi kullanımını içermekle beraber, çocuğunuza özel durumlara ait ek bilgileri de kapsayabilir.

Diğer bir konu ise çocuğunuzun yeme içme alışkanlıkları ve ebeveynlerin çocuklarının dişleri ve diş etlerini korumak için neler yapabileceğidir. Genel bir önlem olarak, ebeveynler çocuklarına çok şekerli ve nişastalı besinler vermekten kaçınmalıdır. Ayrıca, bir çocuk asla emzirilirken ya da içinde sıvı olan bir biberonla beslenirken uyumamalıdır.

Çocuğunuzun dişleri önemlidir. Gelişim evreleri çocuğunuzun gelecekteki diş sağlığını etkilediği için kaçınılmazdır. Diş hekimleri ebeveynlere, çocukların büyürken iyi bir ağız hijyenine sahip olmaları için yapılması gerekenler konusunda yol gösterir. Pediatrik diş bakımı ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için, 0552 566 04 54 numaralı hattan, Ağız ve Diş Sağlığı Hekimi Melike Çakar Camcı'dan görüş ve öneri alabilirsiniz...

https://www.sakaryamedyasi.com/ozel-dis-hekimi-melike-cakar-camci-erenler-de-hizmete-basladi.html

https://www.sakaryamedyasi.com/erenler-de-muhtesem-acilis.html

https://www.sakaryamedyasi.com/9-kasim-cumartesi-gunu-acilisimiza-davetlisiniz.html

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Dt Melike Çakar Camcı20 Kasım 2019, Çarşamba - 00.02

Uygun koşullarda yapılırsa; yılda 2 kez yapılması cok faydalıdır. Klinigimizde 0-14 yaş çocukların muayenesi ücretsiz yapılmaktadır. Randevu icin 0552 566 04 54 no.lu telefonu arayabilirsiniz.

ören bayan19 Kasım 2019, Salı - 16.34

çocuklara flor yaptıralım mı? zararlı diyenler var. Bu konun doğrusunu sizde öğrenmek isteriz.