GARİBANA HİZMET YOK SAĞLIK

GARİBANA HİZMET YOK

GARİBANA HİZMET YOK

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ PARASI OLAN HASTALARA HİZMET VERİYOR

Çevre illerdeki Diş Hekimliği Fakültelerinde SGK’lı hastalara da hizmet verilirken Sakarya’da verilmemesine vatandaş tepki gösterdi. SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Akın, bunun kalite tercihi olduğunu savundu

 

HALK TEPKİLİ
SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nde açılan Uygulama ve Araştırma Merkezi’nde SGK’lı hastalara hizmet verilmiyor. Açıldığında bütün Sakarya’ya hizmet vereceği belirtilmesine rağmen gariban ve SGK’lı hastalara hizmet verilmemesi vatandaşların tepkisine sebep oldu. Vatandaşlar, çevre illerdeki fakültelerin SGK ile anlaşması olmasına rağmen ilimizde hizmet alamamaktan şikayet etti.


KALİTE TERCİHİ
SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın, bir ilki yaptıklarını belirterek, “Önceliğimiz kalite ve güven. Diş hekimliğinde materyal kalitesi ve kullanımı çok önemlidir. Kullandığımız en kaliteli malzemenin bir maliyeti var. Türkiye’deki diş hekimliği fakültelerinin aksine SGK ile anlaşmamız yok. Bu bizim için bir tercih, kalite tercihi. Sakarya bunu hak ediyor diye düşünüyorum” dedi.


AMACA YAKIŞMIYOR
‘Bedava olsunda nasıl olursa olsun, kalite önemli değil’ anlayışının kendi düşündükleri fakülte amacına yakışmadığına değinen Dekan Akın, “En üst düzey teknolojilerle, en kaliteli malzeme ile hizmet vereceğiz. Diş hekimliğinde maliyeti yüksek iki alan vardır. Bunlar implant ve zirkonyadır. Her ikisinde de oldukça iddialıyız. Önümüzdeki yıllarda burasını hastaneye dönüştürmeyi planlıyoruz” diye konuştu.

 

SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi yeni kurulan bir fakülte olmasına karşın hızla yapılanmasını tamamlayarak eğitime başladı. Geçtiğimiz günlerde araştırma ve uygulama merkezini faaliyete alan fakülte artık Sakarya ve bölge halkına ağız ve diş sağlığı konusunda da hizmet vermeye başladı.  SAÜ Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hakan Akın, yeni kurulan Uygulama ve Araştırma Merkezi ile ilgili bilgiler verdi. Prof. Dr. Akın, yeni kurulan merkezle öğrencilerin klinik eğitimlerinin yanı sıra Sakarya ve bölge halkına da hizmet vereceklerini söyledi.


TÜRKİYE’DE İLK
SAÜ Diş Hekimliği Fakültesinin, eğitimin yanı sıra klinik hizmetlerde de fark yaratacağını kaydeden Akın, şunları söyledi: “Türkiye’de bir ilki yapıyoruz. İddialı söylüyorum, Türkiye’nin en kaliteli diş hekimliği fakültesini kurduk. Önceliğimiz kalite ve güven. Diş hekimliğinde materyal kalitesi ve kullanımı çok önemlidir. En kaliteli malzemeyi kullanıyoruz. Bunun bir maliyeti var. Türkiye’deki diş hekimliği fakültelerinin aksine SGK ile anlaşmamız yok. Bu bizim için bir tercih, kalite tercihi. Sakarya halkı bunu hak ediyor diye düşünüyorum. ‘Bedava olsunda nasıl olursa olsun, kalite önemli değil’ anlayışı bizim düşündüğümüz fakülte amacına yakışmıyor. En üst düzey teknolojilerle, en kaliteli malzeme ile hizmet vereceğiz. Özel sektör kalitesinde ama kamu anlayışıyla, toplumsal yararı düşünerek hizmet vereceğiz. Diş hekimliğinde maliyeti yüksek iki alan vardır. Bunlardan birisi implant, diğeri ise zirkonyadır. Her ikisinde de oldukça iddialıyız. ”


SADECE HOCALAR
Dekan Prof. Dr. Akın sözlerini şöyle sürdürdü. “Bir şehirde üniversite hastanesi en üst düzey kurumdur. Özel hastanelerde veya devlet hastanelerinde tedavileri yapılamayan hastalar üniversite hastanelerinde tedavi edilir. Biz burada bu düzeni kurduk. En kaliteli hizmeti vereceğiz dedik. Şu an burası 13 koltuklu bir uygulama ve araştırma merkezi. 10 tane hocamız var. Hastalarımıza öğrenciler ya da asistanlar değil bizzat hocalar bakıyor. Bu da bizi diğer hastanelerden ayıran en önemli fark diyebilirim. Sekiz tane bölümümüz var: ağız, diş ve çene radyolojisi, diş ve çene cerrahisi, çocuk diş hekimi, ortodonti, protetik diş tedavisi, periodontoloji, endodonti alanlarında hizmet veriyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla hastaya hizmet vermek için, burasını hastaneye dönüştürmeyi planlıyoruz. Bunun için çalışmalarımız başladı. Şu anda Diş Hekimliği Fakültemiz kliniğiyle sorunsuz bir şekilde eğitimine devam ediyor.” Diş Hekimliği Fakültesi uygulama merkezinde tedavi olmak isteyen hastalar 0264 295 4117 numaralı telefondan randevu alarak tedavi olabiliyorlar. Ayrıca fakülte sayfasında (http://dis.sakarya.edu.tr)  yer alan randevu linkinden de online randevu alınabiliyor.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Emre11 Şubat 2019, Pazartesi - 16.54

Valla ister hizmet ver ister verme burjuvaaa. 60 km ileride mis gibi yillarin universitesi var duzceye git bir bak, 300 bin nufus nsl disaridan hastaya hizmet veriyor, cocuk norolojisi ve cocuk psitkiyatriside var calisanlar ve doktorlarda guleryuzlu, seni orada tutanlar sakarya ya kaybettirmeye devam etsinler..

Sana havale ediyorum11 Şubat 2019, Pazartesi - 14.48

Halka faydası olmadıktan sonra kime ne.

Aysel Dere11 Şubat 2019, Pazartesi - 12.40

Ne yani SGK lı hizmet veren hastanelerde kalite yokmu. SGK LI HASTALAR KALİTESİZ BİR SAĞLIK ANLAYIŞIN İÇİNDELERMİ. Diş hastaneniz özel üniversitemi. Devletten bağımsızmı. Bu anlayışa sahip bir fakülte dekanını Şiddetle kınıyorum.

cafer11 Şubat 2019, Pazartesi - 11.18

tabii oradan gelen paralar dırek devletın kesesınden sıze doner sermaye olarak akıcak..uyanıksınızya. ögrenci devletten , bina devletten meteryaller devletten,,,ama geliri size akacak ne guzel dünya..

yaren11 Şubat 2019, Pazartesi - 02.12

gerçekten ne mantıklısınız siz öyle ne güzel de konuşuyorsunuz bize devletin imkanlarını sunmayacaksanız ne diye açtınız bide sakaryadan ekmek yemeyi düşünüyorsunuz tepkini göster sakarya

KERİM10 Şubat 2019, Pazar - 23.57

Diğer diş hekimliği fakülteleri akılsız bir akıllı sizsiniz değil mi yazıklar olsun birde utanmadan savunuyorlar ya üniversiteler halkın malıdır. Ama ne gariptir ki sakarya da bu tersine. İşliyor allah bin belanızı versin