Güreşte 6 Madalya SPOR

Güreşte 6 Madalya

Güreşte 6 Madalya

İlimizde düzenlenen Türkiye Gençler Greko-Romen Güreş Şampiyonası sona erdi.2 sporcumuz Türkiye Şampiyonu 1 sporcumuz Türkiye ikincisi , 3 sporcumuz ise Türkiye üçüncüsü olarak Milli Takıma seçildiler.

 

Atatürk Spor Salonunda düzenlenen şampiyonayı Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Güreş Federasyonu As Başkanı Süreyya Yoğurtçu, Federasyon Genel Sekreteri Tahir Yılmaz, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Murat Acar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu 25. Dönem AK Parti Milletvekili Ali İnci, Güreş İl Temsilcisi Secati Eker ve sporseverler yakından takip etti. 

50 İlden yaklaşık 500 sporcunun minderde başarı aradığı Şampiyonada İlimiz sporcuları kürsüye çıkmayı başardılar.Gençler Grekoromen Güreş Türkiye Şampiyonasında Bedirhan Tan 87 kg.’dave Abdulsamet Başar 67 kg.’daTürkiye Şampiyonu olurken, Mükremin Aktaş 55 kg.’da Türkiye ikincisi , BedirhanTantan 55 kg.’da , Serhat Kırık 63 kg.’dave Hamza Dişli 87 kg.’daTürkiye Üçüncüsü oldu. Bu sporcularımızın hepsi de Milli takıma seçildiler.

Vali Ahmet Hamdi Nayir, büyük bir heyecan içerisinde geçen şampiyonada kazananları tebrik ederek alkışladı.Böylesi önemli bir organizasyonun İlimizde düzenlenmesinin ata sporumuza gönül verenler açısından da sevindirici olduğunu belirten Vali Nayir,  şampiyonada emeği geçen herkesi kutladığını dile getirdi.

Şampiyonada Güreş Federasyonu As Başkanı Süreyya Yoğurtcu, Türk Güreşine vermiş oldukları katkılardan dolayı Sayın Valimize bir plaket takdim ederken, Vali Ahmet Hamdi Nayir de, müsabakalara katılan sporcu, antrenör, hakem ve idarecilere başarılar dilediğini ifade etti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz