Haydar Baş’tan 31 Mart çağrısı, sağduyu kazansın SİYASET

Haydar Baş’tan 31 Mart çağrısı, sağduyu kazansın

Haydar Baş’tan 31 Mart çağrısı, sağduyu kazansın

BTP Genel Başkanı Haydar Baş, “Ülkemiz sağıyla soluyla Müslüman’dır. Halkımızı ötekileştirmek birlik ve beraberliğimize hiçbir fayda sağlamaz. Aksine zarar verir.31 Mart demokrasi şölenine dönüşsün. Sağduyu kazansın.” dedi

Prof. Baş, “Halkımız seçimlerde demokratik hakkı olan oyunu kullanacak. Sağduyu ile sandık başına gitsin, ülkemize katma değer sağlayacağına inandığı adayları seçsin. Biz Bağımsız Türkiye Partisi olarak Türkiye genelinde tek başına seçime giren tek partiyiz. Kadına değer veren, kadın haklarını her zaman ön planda tutan bir partiyiz. Onun için en çok kadın aday çıkaran partiyiz. Adaylarımızın hepsi üniversite mezunudur. Sorun oluşturmak için değil, sorun çözmeye odaklanmış donanımlı, dürüstlük, ilkeli ve projeleri ile insanımızın gönlünde taht kurmuş kişilerdir.

Haydar Baş, “Bu seçimler bir demokrasi şenliğine dönüşsün. Oy için birbirimizi kırmaya, hakaret etmeye hiç gerek yok. Ülke menfaatleri için eleştiri yapalım. Ülkemizi Dünya lideri yapmak, halkımızı rahat ve huzur içinde yaşatmak adına tartışalım. Bir-beraber, tek bilek, tek yürek olmak için enerji tüketelim. Dünya barışını sağlamak, yarınlarımızı garanti altına almak, dürüst ve eğitimli gençler yetiştirmek için var gücümüzle çalışalım.”dedi.

Baş, “Biz BTP olarak en iyi sonuçları alacağız. Halkımız ülkede bir şeylerin iyi gitmediğinin farkındadır. Değişimi isteyen halkımız bu defa Bağımsız Türkiye için BTP diyecektir. Hiç kimseyi ötekileştirmeden sağıyla-soluyla, Türküyle, Kürdüyle, Lazıyla ,Alevisi, Sünnisi… İle kol kola, gönül gönüle hep beraber bu seçimlerin galibi olacağız.

Baş,” Biz merkezimize Türkiye’yi, Türk halkını aldık. Atatürk’ü aldık. Hacı Bektaş-i Veli’yi aldık. Onun için tek başımıza seçimlere katılıyoruz. Diğer partiler şahsi kaygılarından dolayı koalisyonlar kurdular. Kayıkçı kavgasından da öteye gidemiyorlar. Çünkü kim gelirse gelsin bugünkü Türkiye tablosundan öteye gidemez. Yerel yönetimde, ekonomide, dış siyasette, iç siyasette farkındalık ortaya koyamazlar. Farkındalık ortaya koyacak tek parti Bağımsız Türkiye Partisi ve adaylarıdır.”

BTP Lideri Haydar Baş,”Kıymetli vatandaşlarım, gelin bu seçimlerde Milli Ekonomi Modeli galip gelsin. Türkiye, Atatürk’ün dediği gibi” Muasır medeniyet seviyesine” çıksın. Mührümüzü 2. Sıradaki BTP logolu adayların olduğu bölüme basalım.” dedi.

Baş,” 31 Mart seçimleri milletimize hayırlar getirsin. Birlik, beraberlik ve kardeşliğimizin güçlendiği, yeni filizler verdiği bir seçim olsun. Sağduyu kazansın.” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz