İbadethanelerimizin Çevresi Sosyal Hayatın Merkezi Olacak SİYASET

İbadethanelerimizin Çevresi Sosyal Hayatın Merkezi Olacak

İbadethanelerimizin Çevresi Sosyal Hayatın Merkezi Olacak

CHP Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç, mahalle vasfı kazanmış tüm köylerde cami çevrelerinde yapacakları düzenlemelerle buralarda sosyal alanlar ve eğitim merkezleri inşa edeceklerini söylerken, köy okulları konusunda da gerekli kurumlarla işbirliğine hazır olduklarını söyledi. ESNAFI DİNLEDİ
Cumhuriyet Halk Partisi Adapazarı Belediye Başkan Adayı İsmail Kılıç Karaman, Karaağaç Bulvarı, Çeşme Meydanı ve Eski Hendek Caddesinde esnaf ve vatandaşları ziyaret etti. Adapazarı Meclis Adaylarının da eşlik ettiği çalışmalarda esnafların sorunlarını dinleyen Kılıç, şehrin birçok bölgesinin kaderine terk edildiğini söyledi. Kılıç ayrıca esnafın dertleri ile dertlenmeyen bir yerel yönetimin şehri yönetmemesi gerektiğini de sözlerine ekledi. Kılıç bu ziyaretlerde şöyle konuştu: 


TEK İTTİFAKI  HALK İLE YAPTIK
“Uygulanabilir ayağı yere basan, Adapazarlının refahını gelirini huzurunu arttıracak projeleri hayata geçirmek için CHP’den Belediye Başkan Adayı olduk. Haftalardır sahada halkımızın arasında kendimizi anlatıyoruz. Projelerimiz ve düşüncelerimiz insanlarımızdan olumlu tepkiler alıyor. Bizim bu yükselişimiz kimseyi rahatsız etmesin. Halkın iradesi hürdür ve hiçbir şekilde o iradeye müdahale edilemez. Biz ittifakımızı milletimizle yaparız. Adapazarı için şehrimiz için insanımız ve milletimiz için hayırlı olmayan, menfaatine dokunmayan ittifakları benimsemediğimiz için eleştirilmeyi de göze alırız. Adapazarı’nda bizim tek ittifakımız halkımızla yapılmıştır ve Allah nasip ederse bu ittifak 31 Mart’ta meyvelerini verecektir. Bizim gördüğümüz bu ilgiyi değersizleştirmek, halkımızın gönlünde kurduğumuz bağı zedelemek isteyenlerin oyunlarını boşa çıkaracağız.”


TÜM KÖYLERDE CAMİLERE ÇEVRE DÜZENLEMESİ
“Biz iş diyoruz, ekmek diyoruz, maneviyat diyoruz, sosyal hayat diyoruz. Adapazarı’nın ihtiyacı olmayan hayalperest projelere bizim kapımız kapalıdır. Kırsal kesimde yaşananları üzülerek gördük. İnşallah mahalle statüsü kazanan tüm köylerimizde ibadethanelerimizin çevrelerini sosyal hayatın merkezi haline getirme hayalimiz var. Mahalle vasfı kazanmış bu köylerimizde camilerimizi hayatın merkezi yapmak istiyoruz. Tüm camilerimizin çevre düzenlemelerini yapıp bahçelerinde merkezler inşa edeceğiz. Burada kurs alanlarımız, köy konaklarımız, çay bahçelerimiz, etüt merkezlerimiz, çiftçi kooperatiflerimiz olacak. Milletimiz çocuklarına dini değerleri öğretmek, onlara manevi bir bilinç aşılamak için alternatifler aramak zorunda kalsın istemiyoruz. Devletimizin imamları oradadır. Dini eğitim almak isteyen ailelerimiz bu kuracağız merkezlerde çocuklarını Türkiye Devletinin personeline emanet etsin istiyoruz. Burada hayata geçireceğimiz sosyal alanlarla köylerimizin hayatına dokunacağız. Aynı zamanda bakıma ihtiyacı olan köy okullarımız için de tüm desteğe hazırız. Gerekli birimlerle görüşerek bu konularda işbirliğine varız.”

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz