İFŞA EDİLEN ŞUBELERİN ARASINDA KÖFTECİ YUSUF... GÜNCEL

İFŞA EDİLEN ŞUBELERİN ARASINDA KÖFTECİ YUSUF...

İFŞA EDİLEN ŞUBELERİN ARASINDA KÖFTECİ YUSUF...

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etti! Aralarında Sakarya'da şubesi bulunan firmalarda var...

Vatandaşa domuz eti yediren firmalar belli oldu! Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etti! Gurme isimli markanın Macar Salam Hamur Harcı'ndan domuz eti çıktı. Kangal fermente sucuktan da domuz eti çıktı! Bursa'da çok sayıda markanın değişik ürünlerde taklit, tağşiş yaptığı tespit edildi. İşte sahtekarların tam listesi!

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etti! Aralarında çok sayıda Bursa markası da bulunuyor. 

Vatandaşa domuz eti yediren firmalar belli oldu! Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etti! Gurme isimli markanın Macar Salam Hamur Harcı'ndan domuz eti çıktı. Kangal fermente sucuktan da domuz eti çıktı! Sakarya'da çok sayıda markanın değişik ürünlerde taklit, tağşiş yaptığı tespit edildi.

Yine vatandaşın kurumsallığına güvenerek aldığı Carrefour marka Naturel Sızma Zeytinyağı'nda da mevzuata uygunsuzluk belirlendi!

Köfteci Yusuf'un Aktürk Gıda Akaryakıt Nakliye ve Tic.Ltd.Şti.'ye yaptırdığı Naturel Sızma Zeytinyağı'nda da tağşiş tespit edildi!

İşte sahtekarların tam listesi! Okumak için tıklayın:

İŞTE TAM LİSTE... https://gidadedektifi.com/wp-content/uploads/2019/10/Kamuoyu_Duyuru_Listesi.pdf

...https://gidadedektifi.com/2019/10/12/bakanlik-taklitci-ve-tagsiscileri-acikladi-domuzda-sucuk-iddiamiz-dogrulandi/

 

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

5996 sayılı "Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu" ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, "Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik" gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Bakanlığımızın yürüttüğü resmi kontroller ve firmaların otokontrol sistemlerine ek olarak bu uygulamamız ile;

-Tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması,

-Sektörde haksız rekabetin önlenmesi,

-Tüketiciler aracılığıyla firmalar üzerinde bir denetim mekanizması oluşturulması ve

-Firmaların "güvenilir gıda üretimi"nin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır. 

Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır. Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır.

Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün Bakanlığımız internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1283 firmaya ait 2816 parti ürün tüketicilerin bilgisine arz edilmişti.

Gıda konusunda kamu otoritesi olan Bakanlığımız, yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenilirliğinin sağlanmasına ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız olarak ve büyük bir titizlikle sürdürmektedir."

Kaynak: BURSADA BUGÜN

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Turgay20 Ekim 2019, Pazar - 21.34

Baslik baskaaa, haber baska.. zaten sakaryamedyasini kim okur ki?? Oyle sacma sapan baslik atmissiniz ki?

Helvaci16 Ekim 2019, Çarşamba - 18.35

Gereğini yetkililer yapmaz ise vatandaş yapar ivedi bir şekilde kapatılıp en ağır ceza kesilsin

Muskos15 Ekim 2019, Salı - 15.27

Tamam ürünlerde domuz, eşek, at eti, sakatat ve tavuk kırıntısı tespit edildi. EDİLDİ de ne oldu. İşyerlerini kapatma yüklü para cezası verildimi. Yoksa sadece halkımı bilgilendirdiler

Özkan13 Ekim 2019, Pazar - 20.39

Peki bakanlık bu firmaları kapatma cezai işlem ne gibi yaptirimlarda bulunuyor yani buna nasıl önlem alıyor vatandaş hiç bir yere gitmemesi gerekir bu listelere göre bunların iş yeri ruhsatlarını iptal edip birdaha acamamasini sağlamak daha mantıklı olur bence

Sakarya 5413 Ekim 2019, Pazar - 15.25

Fakir ekmek çalsa idamla yargılanır bunları yapanlara mūebbet verin çıkmasın para verip marka dedigimiz yerde domuz eti yiyoz geregi en agır şekilde yapılmalı

SAKARYALI13 Ekim 2019, Pazar - 13.13

YAPTIĞINIZ AYIP MİLLETİN RIZKINA GÖZ DİKMEKTEN BAŞKA BİŞE DEĞİL ŞİKAYET EDECEĞİM

Vatan 5412 Ekim 2019, Cumartesi - 17.53

ULAN KANSIZLAR PARA IÇİN ANANIZI BİLE SATARSINIZ

Vatan 5412 Ekim 2019, Cumartesi - 17.51

......?......?........?

Sakaryali12 Ekim 2019, Cumartesi - 16.54

Kofteci yusufun hic adi yok. Yusufu neden varmis gibi gosterdiniz anlamadim.. sakaryada kofteci apo diye bi yer varmi onuda cozemedik..