İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ TC RAHATSIZLIĞI DEVAM EDİYOR GÜNCEL

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ TC RAHATSIZLIĞI DEVAM EDİYOR

İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARININ TC RAHATSIZLIĞI DEVAM EDİYOR

binalarımıza T.C ibarelerini de koyalım önerisi AKP ve MHP üyeleri tarafından ret edilmişti.

Sakarya da bazı İlçe Belediye Başkanlarının T.C rahatsızlığı devam ediyor. Erenler, Arifiye, Karasu İlçelerinde Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis üyelerinin verdiği Belediye binalarımıza T.C ibarelerini de koyalım önerisi AKP ve MHP üyeleri tarafından ret edilmişti.

Sapanca Meclis Üyemiz Sayın Arda Şahin, Ferizli Meclis Üyemiz Sayın Rüştü Yüksek’in Sapanca ve Ferizli Belediye Binalarına T.C. ibarelerini koyalım önerisini Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları tarafından gündeme dahi alınmadı. Belediye Meclis Üyelerinin oylarına sunmadılar.

Türk ulusu Türkiye Cumhuriyeti kurmak için binlerce şehit verdi. Halkımızın Kurtuluş mücadelesinde gösterdiği kahramanlık ezilen dünya uluslarına örnek olmuştur. Tüm Yurttaşlarımız bu inançla eğitim almış ve yaşamıştır. Her daim halkımız vatanımızın savunması gerektiğinde göreve hazırdır. Cumhuriyet sayesinde her Türk Vatandaşı Belediye Başkan adayı olabilir, Belediye meclis üyesi olabilir.

Fakat bazı yöneticiler Türkiye Cumhuriyetinin nasıl kurulduğunu ve T.C ibaresinin nasıl kazanıldığını unutmuşlardır.

1-Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları Türkiye Cumhuriyeti yazısından neden rahatsızlar.

2-Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları verilen önergeleri neden gündeme dahi alamıyorlar.

3-Sapanca ve Ferizli Belediye Başkanları İlçe Belediye Meclis Üyelerine sormaktan korkuyorlar.

Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanlığı olarak İlçe Belediyelerimize verdiğimiz önergelerin sonuna kadar takipçisi olacağız. İlçe Belediye Başkanlarımız görevlerini derhal yapmalıdırlar. Yurttaşlarımız isteklerini dile getiren Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyelerimizin önergelerini gündeme almalı ve uygulamalıdırlar.

Ülkemizin yaşadığı bu sıkıntılı günlerde, Ülkemizin nasıl bir kurtuluş mücadelesi verdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti kelimesinin değerini unutan yöneticilere hatırlatmak bizlerin her daim görevi olacaktır.

                                                             Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı

                                                                                           Erdoğan Isır

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz