İLLA BİRİNİN ÖLMESİMİ LAZIM? GÜNCEL

İLLA BİRİNİN ÖLMESİMİ LAZIM?

İLLA BİRİNİN ÖLMESİMİ LAZIM?

Her kış geldiğinde başlarına taş yağdığını söyleyen Muhtar Ayhan Odabaş, boğazköy halkının canını koruyabilmemiz için, yetkililer gelip bu işe bir çözüm buluncaya kadar yolumuzu ulaşıma kapatıyoruz...

MUHTAR ODABAŞ "SESİMİZİ DUYAN VARMI"

Geyve'de defalarca toprak kayması yaşanan Doğançay ve Boğazköy'ü bağlayan dev taşların yola düşmesi sebebiyle yine kapandı. Mahalle muhtarı yolda çektiği videoda,"Kendimi de kınıyorum, çözüm bulamadık. Yetkililere sesleniyorum sesimizi duyun. Birinin kurban mı gitmesi lazım bu tehlikeye?" diyerek hem kendine hem yetkililere sitem etti...

Geyve ilçesinin Doğançay ve Boğazköy Mahallelleri arası ulaşımı sağlayna köy yolu, daha önce bir çok kez toprak kayması konusuyla gündeme gelmişti.

Dev dağların arasından geçen yol, taş ve kayaların yola düşmesi sebebiyle bir çok kez kapanmıştı. Bölgede geçtiğimiz günlerde bir kez daha toprak kayması meydana geldi.

Keskin virajlı ve oldukça dar olan yol, kayaların düşmesi sebebiyle kapandı. Aldığı şikayetler üzerine olay yerine giden Boğazköy Mahallesi Muharı Ayhan Ömer Odabaş,  yaşananları çektiği videoda anlattı.

Telefonla aldığı video kaydında öfkesini dile getiren muhtar, yola önlem almayan yetkililere sitem ederken kendisi için de,"Kendimi de kınıyorum bir türlü çözüm bulamadık" ifadelerini kullandı. 


Odabaş,"Doğançay virajı,taşlar bu şekilde. Yetkililere sesleniyoruz buraya lütfen çare bulun. Köy muhtarı olarak buraya çözüm bulamadığım için kendimi de kınıyorum.

Yetkililere sesleniyorum, lütfen birine bir şey olmadan, çocuklar buradan okula gidiyor. Servis araçları buradan geçiyor, saat şu anda 09.00 Doğançay tarafına geçemiyorum.

Yetkililere sesleniyorum, bu yola çözüm bulun yoksa yolu keseceğimizi söylüyorum. Birinin kurban mi gitmesi lazım bu tehlikeye?" diye konuştu. Paylaşılan videolarla dile getirilen konu, vatandaşın da tepkisini çekti.

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

turgay özbalkan6 Aralık 2019, Cuma - 22.17

muhtar haklı ve o yol korkunç tehlikelerle dolu illa insanların ölmesimi lazım önlem almak için