İŞ DÜNYASI GERGİN EKONOMİ

İŞ DÜNYASI GERGİN

İŞ DÜNYASI GERGİN

SATSO Başkanı Altuğ, ülke olarak darboğazdan geçtiğimizi belirterek, 2018’in kendileri için zor geçtiğini söyledi. SMB Başkanı Bayrak ise, hükümetin kendilerini yalnız bıraktığını iddia ederek, çimentoya gelen zammı geri alınmamasını talep etti

2018 ÇOK ZOR GEÇTİ
İş dünyasının temsilcileri, 2018 yılının kendileri için zor geçtiğini belirterek, 2019 yılında üretimin Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Akgün Altuğ, yeni yıl dolayısıyla bir açıklamada bulundu. 2018’in dünyada genel bir değişim ve gerilim yılı olduğunu belirten Altuğ, “Ülke olarak bir darboğazdan geçiyoruz. Bu durumdan çıkmak için üretmemiz ve ürettiğimizi dünyanın her yerine satmamız gerektiğine inanıyoruz” dedi.

BAYRAK'TAN TEHDİT GİBİ SÖZLER

Müteahhitler Birliği Başkanı Murat Bayrak da bugün itibariyle çimentoya yüzde 40 oranında zam geleceğini belirterek, duruma isyan etti.

Bayrak, “Çimentoya yapılacağı açıklanan uçuk zamla sektör zor durumda kalır. Zam oranı korkunç. Bu inşaat sektörüne darbe vurmak demek. Geri alınmazsa şantiyeler kapanır” dedi. Bayrak ayrıca inşaat sektörünü hükümetinde yalnız bıraktığını ifade ederek, “Bzim sektörün sorunlarına kulak tıkandı” diye konuştu.

https://www.sakaryayenihaber.com/93401-is-dunyasi-tedirgin-haberi.html

 

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

kaptan3 Ocak 2019, Perşembe - 02.40

kopruye deli gibi zam yapiyorlar nakliyecinin anasi agliyor..bunlarada bisey olmaz kardan zarar ederler..