İSTİFASI İSTENİYOR! SİYASET

İSTİFASI İSTENİYOR!

İSTİFASI İSTENİYOR!

Kızılay’daki usulsüz alımlar, kiralamalar, kurban paralarının nakit olarak yandaş kurumlara aktarılması ve burada saymakla bitmeyecek hukuksuzluklar kamuoyunun gündeminden hiç düşmemiş ve Milletimizi derinden üzmüştür.

 Nisan 2016 kongresinde siyasi iradenin de açık desteği ile seçimi az bir farkla kazanan Kerem Kınık ve yönetimi tebrik ederek başarı diledik.  

O gün; genel başkan adayımız Nihat Adıgüzel tarafından Kerem Kınık’ın geçmişini de dikkate alınarak Kızılay gibi yüce bir kurumun genel başkanlığı için uygun profil olmadığı söylenerek Kerem Kınık’ın karşısına ayrı bir yönetim listesi çıkarılmıştı.  

Kızılay Yönetimi ilk toplantısında aldığı yasa dışı kararlarıyla bizleri yanıltmadığını ortaya koymuştur. Yüzlerce Kızılay çalışanını işine son verilmiş, onların yerine; tecrübesiz, yandaş ve hısım akrabayı dudak uçuklatacak maaşlar ile  işe alarak Kızılay’ın kaynaklarını çarçur etmişlerdir.

Yaptıkları tahribattan sonra seçim yoluyla bir daha o koltuklara oturamayacaklarını anladılar ve 700 civarındaki Kızılay şubesinin yaklaşık 550 sini kapatarak (bunlardan ilimizde bulunan başkanlığını yaptığım Erenler şubesi dahil 19 şubeden 15 şube kapatılmıştır.)  

şubelerdeki üyeleri kayıtlarını silmişlerdir. Bizler Sakarya’daki kapanan Kızılay şubeleri olarak usulsüz olarak kapatıldığımızdan defalarca ihtarname çekip, yapılanların hukuksuz olduğunu dile getirdik.

Kızılay’daki usulsüz alımlar, kiralamalar, kurban paralarının nakit olarak yandaş kurumlara aktarılması ve burada saymakla bitmeyecek hukuksuzluklar kamuoyunun gündeminden hiç düşmemiş ve Milletimizi derinden üzmüştür.

Kızılay’ımızı bu beceriksiz ve yıkıcı yönetimin elinden kurtarmak İçin Kızılay’ın gerçek sahipleri olarak her türlü yasal mücadeleyi verdik ve vermeye devam ediyoruz.

Mahkemelerin tedbirli olağanüstü kongre kararına ve Kızılay yönetimine kayyum atamasına rağmen   maalesef  Kızılay’ daki kötü gidiş durdurulamamıştır.

Biz hakiki Kızılaycılar mücadelemizi sürdürürken zaman, zaman ”kol kırılır yen içinde “ anlayışıyla Kızılay’ımızın zarar görmemesine titizlikle özen gösterdik.

Kızılay’a kurban vekaleti   veren  vatandaşımızın kurbanlarının kesilmemesi ve yönetimin vergi suistimaline sebep olması bardağı taşıran son damla olmuştur.

Artık bu yönetimin yüce milletimizi yüzüne bakacak halleri kalmamıştır. Milletimizin göz bebeği olan Kızılay’ımızın daha fazla itibar kaybetmemesi için yönetimin çekip gitmesi gerekmektedir.

Netice olarak; Kızılay’a zarar verenlerin hesap vermesi noktasında her türlü yasal mücadeleyi vermekte kararlı olduğumuzun bilinmesini isterim.


İsmail ERGÜL

D.P. Sakarya il bşk.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Mehmet Evkuran6 Şubat 2020, Perşembe - 19.37

KİM görmüş, hangi belge ile suçluyorsunuz? Kızılay ancak maddi, manevi kendine geldi.