İttifak Arayışları hızlandı SİYASET

İttifak Arayışları hızlandı

İttifak Arayışları hızlandı

Saadet ve Demokrat ittifakı yolda

Saadet Partisi Sakarya İl Başkanı Fahrettin Bay ve Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül Büyükşehir Belediyesi ve ilçelerde ittifak konusunda Adayorum’a konuştu.

 

ADAYORUM'dan CANER ZABUN'un Hberine göre...

Bay ve Ergül, Yerel seçimlerde Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve ilçelerde diğer partilerle ortak aday çıkarma konusunda Adayorum’a açıklamalarda bulundular.

Saadet Partisi Sakarya İl başkanı Fahrettin Bay henüz somut bir şey olmadığını belirterek, “Her oluşuma hazırız. Eğer bir ittifak kararı gelirse uygulayacağız, diğer siyasi partilerle etkileşim içindeyiz. Kendi adayımızı da çıkarabiliriz. Her türlü sonuca hazırız. Sakarya’nın geleceği için Saadet Partisi olarak oluşumlara ve seçime hazırız” ifadelerini kullandı.

Demokrat Parti Sakarya İl Başkanı İsmail Ergül ise kendi adaylarını çıkaracaklarını ifade etti. Ergül, “Diğer partilerle herhangi bir ittifak söz konusu değil, kendi adaylarımızı çıkaracağız. Gerek Sakarya Büyükşehir gerekse ilçeler olsun, her yerde Demokrat Parti olarak adaylarımız hazır” dedi.

Öte yandan Demokrat Parti (DP)Sakarya İl teşkilatı, Ankara’da düzenlenen “Demokrat Parti Genişletilmiş Temsilciler Meclisi Toplantısı’na katıldı.  DP Genel Başkanı Gültekin Uysal’ın katılımlarıyla gerçekleşen toplantı Ankara Barolar Birliği toplantı salonunda gerçekleşti.  Toplantıya DP, Sakarya eski milletvekili Ahmet Neidim’in yanı sıra eski bakanlar, Milletvekilleri ile il ve ilçe başkanları katıldı.

Yaklaşık altı saat süren toplantının ardından DP Sakarya il ve ilçe teşkilatı, DP Genel merkez binasına geçerek Genel Başkanı Afyon Milletvekili Gültekin Uysal’la bir araya geldiler. Sakarya Türkiye’nin önde gelen ilerden biri olduğunu belirten Genel Başkan Uysal, “Uhud okçuları gibi ganimet toplamaya inenlere inat, durduğumuz yerde duracağız. Demokratlar olarak kimsenin değirmenine su taşımayacağız. Önümüzde bir yerel seçim var. Şuan ittifaklara açık durumdayız. Ama Demokrat parti olarak, tüm il ve ilçelerimizde belediye başkan adayı çıkartarak, birçok yerden belediye başkanlığını kazanacağımıza gönülden inanıyorum ” dedi.

Sakarya teşkilatı olarak yerel seçimlerde başarılı olacaklarını sözlerine ekleyen DP İl Başkanı İsmail Ergül,” Bütün ilçelerde belediye başkan adaylarımız hazır durumda. Şuan adaylarımız bulundukları ilçelerde köy köy mahalle mahalle dolaşarak çalışmalarını aralıksız sürdürüyorlar.  İnanıyorum ki Demokrat Parti 2019 yerel seçimlerinde Türkiye ve Sakarya’ya damga vuracağını inanıyorum” diye konuştu.  Görüşmelerin ardından Genel başkan Gültekin Uysal,  DP Adapazarı belediye başkan aday adayı Ekrem Birer ‘e hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz