KALDIRIM VE YÜCE'YE MEKTUP YAZAN BU ADAM KİP?.. SPOR

KALDIRIM VE YÜCE'YE MEKTUP YAZAN BU ADAM KİP?..

KALDIRIM VE YÜCE'YE MEKTUP YAZAN BU ADAM KİP?..

Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’ye mektup yazarak Sakaryaspor hisselerine talip olan Uğur Akkuş 2 yıl önce ilginç bir iddiayla haberlere konu olmuş.

Sakaryaspor’un 16 Ağustos Pazar günü yapılacak kongresi öncesinde ilginç gelişmeler yaşanıyor. Başkanlığa talip olan isimler arasında öyle bir isim var ki “Ne alaka!” dedirtti. Sabah Gazetesi yazarı Dilek Güngör, bir iş adamının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la çektirdiği fotoğrafı kullanarak Kuveyt Emiri'nin ailesini masaya oturmaya ikna ettiğini yazdı. 2 yıl önce Güngör’ün yazısı bütün medyada yer alırken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın meseleyle ilgilenildiğine vurgu yaptı.

Sakarya ile hiçbir bağlantısı olmayan Uğur Akkuş’un kulübün hisselerine talip olduğunu medyaya düşürmesi kafalarda soru işareti oluşturdu. Akkuş’un Sakarya ve Sakaryaspor üzerinden algı oluşturarak nereye varacağı merak konusu oldu.

2 yıl önce Dilek Güngör tarafından kaleme alınan ve bütün medyada yer bulan o yazının tamamı…

Emiri kandıran çantacı kim?

Son dönemde yeni yeni işadamları türedi.

Bakıyorsunuz, adamın hiçbir üretimi, dişe dokunur ticareti veya yatırımı yok.

Elinde bir tek -o da hasbelkader- otel lobisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la, Başbakan Binali Yıldırım'la ya da kabine üyeleriyle çektirdiği fotoğraf var.

Hani eskiden 'Hamili kart yakinimdir' diye dolaşanlar var ya... Onun gibi bu fotoyu alıp kartvizit gibi dolaştırıyorlar.

Yabancı yatırımcı avlamaya çalışıyorlar.

Geçenlerde bir sohbet sırasında tam da böyle bir şeye şahit oldum ve şok yaşadım. Bana anlatan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kuveyt seyahatinde kendisiyle fotoğraf çektiren bir işadamından bahsetti. O kişi, Kuveyt Emiri Şeyh el ailesinden Meclis Başkanı'na Cumhurbaşkanı Erdoğan'la fotoğraflarını gösterip ortak yatırım için masaya oturmaya ikna etmiş! Fakat olan Kuveytliler'in 20 milyon dolarına olmuş!

Ben "Pes!" derken Cumhurbaşkanı'nın olayı fark edip konuya el attığını söylediler.

Haber kaynağım işadamının ismini açıklamadı.

Ama ben işin peşini bırakmadım. Bu kişinin Uğur Akkuş olduğunu öğrendim.

Bu meseleden, Cumhurbaşkanı da çevresi de epeyce rahatsızlar. Hemen bu istismarın önüne geçilmesi ve Kuveytli yatırımcının mağduriyetinin giderilmesi için girişimler başlatılmış.

Peki, kim mi bu Akkuş? Niye yalan söyleyeyim?

Ben kendisini "Ebru Şallı'nın sevgilisi" kimliğiyle magazin sayfalarında gördüm. Sonra Şems Türk Kuveyt- Türkiye Yatırım Danışmanlığı Şirketi Grup Başkanı olduğuna dair birkaç haber okudum.

Lafı uzatmayayım. Herkesin gözünü dört açması gereken bir dönemdeyiz. Türkiye yabancı yatırım çekmek için tırmalarken, birilerinin çıkıp Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adını kullanarak Körfez'deki yatırımcıyı küstürmesine izin vermemeliyiz.

Bugünlük bu kadar fakat devamı gelecek...

Haberlisin

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz