Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 17 Ağustos 1999 Depremi Anma Mesajı Yayımladı GENEL

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 17 Ağustos 1999 Depremi Anma Mesajı Yayımladı

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, 17 Ağustos 1999 Depremi Anma Mesajı Yayımladı

Başkan Sarı; “Büyük Kayıplar ve Tarifsiz Acıların Yıldönümü Olan 17 Ağustos’u Unutmadık, Unutmayacağız” dedi.

17 Ağustos Marmara depremi ile ilgili açıklamada bulunan Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı; “Üzerinden 20 sene geçse de 17 Ağustos 1999 günü yaşanan acıları unutmadık ve asla unutmayacağız” dedi.


Başkan Sarı; “Bundan 20 yıl önce meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan sadece İlimiz ve ilçemizi değil tüm ülkemizi derinden sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını büyük ölçüde etkileyen 17 Ağustos Depreminin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz” dedi.


17 Ağustos gününün, milletimizin yaşadığı en acı felaketlerden biri olarak tarihteki yerini aldığını sözlerine ekleyen Başkan Sarı; “17 Ağustos depremi bizler için, Milletçe kenetlenerek yaralarını sarmaya çalıştığımız bir afet, yüreğimize düşürdüğü ateşle birlikte hepimiz için acı bir ders olmuştur. 17 Ağustos 1999 günü depremin değil, tedbirsizliğin hafızamızda unutulmaz yaralar oluşturduğu kara bir gün olarak girdi ülke tarihimize. Bu düşüncelerle, 17 Ağustos Depremi'nin 20. Yıldönümünde, depremde yaşamını yitiren vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, ailelerine ve Aziz Milletimize başsağlığı diliyorum. Allah vatanımızı ve milletimizi afetlerden korusun” dedi.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz