KARASU İŞÇİ KIYIMINA BAŞLADI! SIRADA AKYAZI VAR! GÜNCEL

KARASU İŞÇİ KIYIMINA BAŞLADI! SIRADA AKYAZI VAR!

KARASU İŞÇİ KIYIMINA BAŞLADI! SIRADA AKYAZI VAR!

Proje ve birikimi olmayan Başkanlar çözümü işçi çıkarmakta buluyor... Vatandaş soruyor! madem beceremeyecektin, neden koltuğa oturdun?..

Sakarya’nın en büyük belediyelerinden olan Karasu Belediyesi’nde fazla işçi ve artan maliyetler nedeniyle Belediye Başkanı İshak Sarı bir kısım işçinin çıkışını verdi.

Sakarya’da 31 Mart sonrası göreve gelen belediye başkanları çıkış yolu arıyor. Birçok belediye başkanı işçi fazlalığı ve artan borç yükü karşısında çaresiz durumda olduklarını ifade ediyorlar.

 

Karasu’da işten çıkarma

Bu arada bütçesinin hemen hemen iki katına yakın borcu olduğunu daha önceden de dile getiren Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı işten işçi çıkardı.

Belediyeye yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre Karasu Belediyesi’nde çeşitli birimlerde çalışmakta olan 60’ın üzerinde işçinin iş akitleri fesh edildi.

Karar camiada tepkiyle karşılanırken, belediye yetkilileri artan maliyetler nedeniyle maaş ödemelerinde ciddi sıkıntı yaşanması nedeniyle bu kararın alındığını ifade ettiler.

 

Sıra Akyazı’da mı?

Karasu’nun ardından Akyazı Belediyesi’nin de işçi maliyetleri ve maaş ödemedeki sıkıntıyı aşmak adına bu hafta sonuna kadar 25’in üzerinde işçiyi işten çıkaracağı ifade edildi.

Borç yükü altında ezildiklerini dile getiren belediye yetkilileri şimdilik 25  civarında işçinin işine son verileceği, çözüm bulunamaması halinde ise bunun devam edebileceğine dikkat çektiler.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Fatih27 Haziran 2019, Perşembe - 08.12

Cikarana kizmak ne kadar dogru ise gereginden fazla isci alan bir onceki belediye baskani o kadar suclu