KÖFTECİ YUSUF'TA TAĞŞİŞ TESPİT EDİLMİŞTİ! GÜNCEL

KÖFTECİ YUSUF'TA TAĞŞİŞ TESPİT EDİLMİŞTİ!

KÖFTECİ YUSUF'TA TAĞŞİŞ TESPİT EDİLMİŞTİ!

Ürünlerinde Tağşiş tespit edilen ve Sakarya ilimizde'de bayisi bulunan köftesi Yusuf firmasıyla ilgili, Kocaeli barış gazetesinin özel haberini, önemine binaen sakaryamedyasi.com okurlarının dikkatine sunuyoruz...

Köfteci Yusuf’ta tağşiş tespit edildi!

Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmaları ifşa etmişti. İlimizde de şubesi bulunan Köfteci Yusuf’un yaptırdığı zeytin yağında tağşiş tespit edildi

Kocaeli’de ve birçok ilde şubesi bulunan Köfteci Yusuf adlı işletme, Tarım ve Orman Bakanlığı taklit, tağşiş yapan firmalar listesine takıldı.

Köfteci Yusuf’un Aktürk Gıda Akaryakıt Nakliye ve Tic.Ltd.Şti.'ye yaptırdığı naturel sızma zeytinyağında da farklı tarihlerde yapılan denetimlerde 2 kez tağşiş tespit edildiği ortaya çıktı.

Köfteci Yusuf’un yaptırdığı bu zeytinyağının hangi şubelerde kullanıldığı ise açıklanmadı. Tağşiş, “bir şeyin içine başka bir madde karıştırma, katıştırma” olarak tanımlanıyor.

BAKANLIK ŞU AÇIKLAMAYI YAPMIŞTI

Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "Ülkemizde gıda güvenilirliğinin sağlanması, gıdalarda taklit ve tağşişin önlenmesi, kişilerin sağlığının ve tüketici menfaatlerinin korunması ile sektörde haksız rekabetin engellenmesi amacıyla gıda ve gıda ile temas eden madde ve malzemelerin üretim, işleme ve dağıtımının tüm aşamalarında resmi kontrol faaliyetleri Bakanlık olarak büyük bir titizlikle yürütülmektedir.

5996 sayılı ‘Veteriner Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu" ve bu Kanun kapsamında hazırlanan, "Gıda ve Yemin Resmi Kontrollerine Dair Yönetmelik" gereğince; laboratuvar sonucuyla taklit veya tağşiş yapıldığı kesinleşen gıdaları üreten/ithal eden; kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye düşürecek şekilde bozulmuş, değiştirilmiş gıdaları üreten ve/veya satan firmanın adı, ürün adı, markası, parti ve/veya seri numarasını içeren bilgiler kamuoyunun bilgisine sunulmaktadır.

Bakanlığımızın yürüttüğü resmi kontroller ve firmaların otokontrol sistemlerine ek olarak bu uygulamamız ile; Tüketici sağlığının ve menfaatinin korunması, Sektörde haksız rekabetin önlenmesi, Tüketiciler aracılığıyla firmalar üzerinde bir denetim mekanizması oluşturulması ve Firmaların ‘güvenilir gıda üretimi’nin teşvik edilmesi amaçlanmaktadır.

Söz konusu uygunsuzlukların tespit edilmesinde; Bakanlığımızca yürütülen denetimlerin yanında, tüketiciler tarafından yapılan ihbar, şikâyet, CİMER ve Alo 174 Gıda Hattı başvuruları neticesinde gerçekleştirilen denetimlerin de büyük payı olduğu açıktır.

Bu bakımdan tüketicilerin bu başvurularını sürdürmeleri, halkımızın sağlığının korunması yönündeki çalışmalarımız için büyük önem taşımaktadır. Taklit, tağşiş yapıldığı veya ilaç etken maddesi ilave edildiği tespit edilen toplam 618 firmaya ait 1211 parti ürün Bakanlığımız internet sitesinde kamuoyunun bilgisine sunulmuştur.

Böylece ilk kamuoyu duyurusunun yapıldığı 2012 yılından bu yana 1283 firmaya ait 2816 parti ürün tüketicilerin bilgisine arz edilmişti.

Gıda konusunda kamu otoritesi olan Bakanlığımız, yasalarla verilmiş tüm yetkileri tereddütsüz kullanarak gıda güvenilirliğinin sağlanmasına ve tüketicinin korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız olarak ve büyük bir titizlikle sürdürmektedir."

AÇIKLANAN LİSTENİN TAMAMINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

BENZER HABER

https://www.sakaryamedyasi.com/ifsa-edilen-subelerin-arasinda-kofteci-yusuf.html

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Hayati mert18 Ekim 2019, Cuma - 09.58

Üç şube açmıştım heoisini kapatmak zorunda kaldım nedenmi dürüs yaptığım için çok para haramsız çok laf yaşansız olmaz özeti bu

şöför18 Ekim 2019, Cuma - 00.20

ben hiç yemedım yusufta yıyenler düşünsün giderım kazımpasaya adam gıbı köfte yerım böle fabrıkasyon yemem