KORKUNÇ PATLAMANIN NEDENİ ANLAŞILDI GÜNCEL

KORKUNÇ PATLAMANIN NEDENİ ANLAŞILDI

KORKUNÇ PATLAMANIN NEDENİ ANLAŞILDI

Hendek’te havai fişek fabrikasında bir patlama meydana geldi. Şiddetli patlama çevrede deprem etkisi yaratırken olay yerinden de ilk görüntüler geldi. Hendek Belediye Başkanı, "Fabrikada 150-200 çalışan var" dedi.

Hendek ilçesindeki havai fişek fabrikasında korkunç bir patlama meydana geldi. Kuvvetli patlama, çevre halkı tarafından deprem zannedildiği için halk sokaklara döküldü. Alınan bilgiye göre, Hendek Yukarıçalıca mevkisindeki bir havai fişek fabrikasında henüz belirlenemeyen nedenle patlama oldu.

ÇOK SAYIDA EKİP SEVK EDİLDİ

Patlama sesi yaklaşık 50 kilometre uzaklıktaki kentin birçok noktasından duyuldu. Patlamanın ardından birçok kişi sokağa çıktı. Bölgeye, çok sayıda sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

 

İLK GÖRÜNTÜLER GELDİ

Patlamanın şiddetini anlatan ilk görüntüler de geldi. Kara bulutların yükseldiği olay yerinde hava fişeklerin patlamaya devam ettiği görüldü.

 

HENDEK BELEDİYE BAŞKANI'NDAN AÇIKLAMA

Patlamayla ilgili açıklamalarda bulunan Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, "Fabrikada 150-200 çalışan var" dedi.

 

3 BAKAN BÖLGEYE GELİYOR

Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu bölgeye gelirken Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile bölgeye sevk edildi.

 

“VAHİM BİR TABLO VAR”

Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Vahim bir tablo var. Yaralılarımızı çıkarmaya çalışıyoruz. Patlamalar devam ediyor. Bütün ekiplerden yardım istiyoruz" dedi.

Patlama haberini alan işçilerin aileleri fabrikanın kapısında feryat ederken içeriden yaralıların çıkarılmaya çalıştığı da öğrenildi.

 

VALİ KALDIRIM’DAN AÇIKLAMA

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım patlamaya ilişkin yaptığı açıklamada, “Can kaybı bilgisi yok ama çalışmalarımız devam ediyor” dedi. Vali Kaldırım, 10 yaralının hastaneye kaldırıldığını da belirtti.

Yorum Ekle

Adınız / Rumuz

Yorumunuz

Yorumlar

Dr3 Temmuz 2020, Cuma - 22.06

Patlamanin nedeni anlaşıldı diye başlık atip nedenini yazmıyorsunuz sizin yapacağınız habercilik yerin dibine batsın yalanci düzenbazlar

k3 Temmuz 2020, Cuma - 11.49

k